Anthony LaPaglia a Martin Freeman v hlavních rolích dokumentárního filmu Eichmann Show. (Zdroj: Herminapress.cz ) 1x FOTO

Dokumentární snímek roku je tu: Eichmann Show

Televize Prima Zoom připravila pro diváky jedinečný celovečerní film: oceňované a hvězdně obsazené dokudrama s názvem Eichmann Show. Soudní proces s Adolfem Eichmannem byl, mimo jiné, zásadní událostí v dějinách televize. Přelíčení se totiž vysílalo živě do celého světa. Natáčení soudu se stalo také námětem hraného filmu z produkce BBC, který využívá archivní dokumentární záběry z reálného procesu a spojuje je s hraným příběhem filmařů. Jedná se o českou televizní premiéru. V hlavní roli se objevuje Martin Freeman, známý např. z trilogie Hobit či seriálů Fargo nebo Sherlock.

Zamíříme do Izraele, kde se schází producent Milton Fruchtman s režisérem Leo Hurwitzem. Chystá se proces s důstojníkem SS Adolfem Eichmannem, který měl za války připravovat konečné řešení židovské otázky. Až po 15 letech byl vypátrán v Argentině a nyní (rok 1961) ho čeká soud, ze kterého by chtěl Milton udělat co největší show. Shání všechna povolení a souhlas soudců, který je také jednou z podmínek. Proces chce vysílat jak v rozhlase, tak v televizi, a to ve 37 zemích! Režisér Leo je seznámen s izraelskými kameramany, které má k dispozici. Na přípravy zbývají pouhé 3 dny, Milton chce kamery zakomponovat do konstrukce síně, díky čemuž by mohli soudci svolit k natáčení. Nyní jim vadilo, že kamery příliš ruší a překážejí….. 

Jak bude příběh pokračovat uvidíte na Prima Zoom již dnes ve 20 hodin. Podívejte se na zde trailer!

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

1. 3. 2016 17:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.