(Zdroj: Herminapress.cz ) 20x FOTO

Doma už sladké Basikové mají dost

Před patnácti lety, když se v divadle Ta Fantastica poprvé hrál muzikál Johanka z Arku, byl Ondřej Ruml, který teď v novém nastudování hraje Raimonda, v těžké životní krizi a nevěděl, co s ním bude. Právě ho vyhodili z gymplu. Přihlásil se ale na konzervatoř, udělal zkoušky, byl přijat a jeho život nabral šťastný směr.

 O nějaký týden předtím, byl v podobné nevědomosti Ondřej Soukup. To mu Gabriela Oswaldová předala texty ke scénáři Johanky. A skladatel Soukup netušil, co vymyslí, tonul v nejistotě, jak s libretem naložit. Vymyslel to dobře a Johanka putuje už patnáct let z jedněch divadelních prken na druhé.

A titulní roli i teď v divadle Kalich zpívá Bára Basiková. Za patnáct let se rozvedla, znovu se vdala, porodila syna a její dcerky vyrostly v mladé dámy a její hlas je stejně dojemně dívčí a naléhavě křehký, jako dřív, ne-li mnohem krásnější, jak prohlásil Ondřej Soukup, který se už těší na další zlepšení třeba po dvaceti letech.

Bára zpívala kdysi Máří Magdalenu, pak Johanku, po ní Kleopatru a další historicky doložené postavy. S každou studovanou rolí se dočasně sbližuje a vždy trvá nějakou dobu, než ji zase opustí. Hodně zajímavá prý byla v tomto směru Lucrezia Borghia, ale nejsilnější a nejčistší pocit určitého sympatického ztotožnění měla vždy s Johankou. Co ji však čeká dál, jakou velkou ženu minulosti či současnosti bude zpívat, neumí říci. Ne že by tonula v nejistotě, prostě momentálně odmítá nabídky na role, protože nejvíc času chce věnovat rodině. Zajímalo nás, zda svým naléhavě křehkým hlasem oblažuje taky rodinu. ,,Nenene, to už dávno nikoho nezajímá, už to nikomu nepřipadá vzácný, už mého zpívání mají všichni dost," řekla k našemu mírnému rozčarování. 

23. 3. 2015 15:00 Autor: veko
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.