(Zdroj: Herminapress.cz ) 7x FOTO

Donutil: Je nádherné vidět, když se ty děti usmívají

Už řadu let je patronem Dětského domova ve Vrbně pod Pradědem, ale moc to do světa „nevytrubuje“. Víc pomáhá, než mluví o sobě. Herec Miroslav Donutil si v náročném pracovním programu rád udělá čas, aby alespoň na chvíli zajel za svými kamarády do „děcáku“.

„Byl jsem ve Vrbně nedávno a dovezl jsem dětem hračky a nějaké peníze. Povídali jsme si a já si zažil ten nádherný pocit, kdy se děti usmívaly. To je velikánská odměna. Je tam jeden snědý kluk, jmenuje se Armando a vždycky, když přijedu, vrhne se ke mně a vlepí mi pusu na tvář. Je na něm i na ostatních vidět, že něco podobného ty děti strašně potřebují,“ uvedl Miroslav Donutil v Paláci knih Luxor, kde byl spolu s herečkou Evou Hruškovou a ředitelkou nadace Naše dítě Zuzanou Baudyšovou kmotrem knihy svého přítele Jana Vavříka Kolotoč strachu.

„Tu knížku jsem psal tři roky a je podle skutečných událostí, které jsem zažil za deset let, co jsem pracoval ve zmíněném Dětském domově ve Vrbně pod Pradědem. Je to autobiografie týrané a zneužívané dívky, na rozdíl od jiných smutných osudů však končí dobře,“ vysvětlil na křtu autor knihy Jan Vavřík.

17. 3. 2015 11:00 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.