Dokumentu Ondřeje Kepky přišel popřát i Matyáš Valenta (vpravo). Autorka hudby Vladivojna La Chia se nemohla dočkat dortu. (Zdroj: SeenMedia ) 2x FOTO

Dopisy od Karla Čapka se natáčely na stejném místě jako bondovka Skyfall

Luděk Munzar, Dušan Klein a další hvězdy českého uměleckého nebe se přišly podívat na slavnostní předpremiéru dokumentárního filmu Ondřeje Kepky Dopisy od Karla Čapka. Ten uvidíte v televizi na Boží hod vánoční, tedy 25. prosince od 17:50 na ČT2. Dokumentární film Dopisy od Karla Čapka je prý největším producentským počinem herce, režiséra a nově i producenta Ondřeje Kepky.

„Během natáčení se štáb dostal do míst, kam se běžný návštěvník nedostane. Natáčeli jsme i ve studentské jídelně v Cambridge, kde studoval třeba Isaac Newton. Zajeli jsme na ostrov Skye ve Skotsku, kde se natáčela Bondovka Skyfall. Tam všude Karel Čapek pobyval.

Dokumentu přišla popřát mnoho úspěchů a nadšených diváků i teenagerovská hvězda seriálu Ulice, devatenáctiletý Matyáš Valenta, který jakožto student literárního gymnázia bratří Čapků má k této tématice velmi úzký vztah.

„Dokument je skvělý. Dvaapadesát minut jsem seděl jako přibitý a sledoval děj. Myslím, že by film měl vidět každý mladý člověk, který se alespoň trochu zajímá o literaturu, historii nebo díla Karla Čapka. Moc doufám, že Ondřej s filmem zavítá i k nám do školy, protože tohle bych fakt přál vidět všem spolužákům,“ říká Matyáš Valenta, alias František z Ulice.

Hudbu k filmu Dopisy od Karla Čapka složila talentovaná Vladivojna La Chia a vše bude podkresleno uklidňujícím, charismatickým hlasem Josefa Abrháma. 

Film doplňují překrásné kresby Karla Čapka, které vyšly společně s jeho knihou, dále fotografie Ondřeje Kepky z cyklu Británie 2015.  

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

24. 12. 2015 08:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.