Šéfkuchař Zdeněk Pohlreich končí se svojí restaurací ve Švýcarsku. (Zdroj: Herminapress.cz ) 2x FOTO

Došlo na něj: Pohlreich musel prodat restauraci ve Švýcarsku, kde si bral svou Zdeňku

Televizní šéfkuchař Zdeněk Pohlreich (58) se musel rozloučit se svou restaurací v městečku Romanshorn u Bodamského jezera ve Švýcarsku. Rozhodnutí to podle něj nebylo snadné už proto, že se jednalo o podnik, na který má plno krásných vzpomínek. Konala se tu i jeho svatba s manželkou Zdeňkou (43).

„Ano, mohu to potvrdit, restauraci ve Švýcarsku jsem se rozhodl prodat. Je mi to velmi líto, protože s ní mám spojenou spoustu vzpomínek. Jednou z nich je i svatba s mou manželkou Zdeňkou,“ řekl deníku Aha! Pohlreich s tím, že ho k prodeji restaurace rozhodně nevedla žádná finanční krize.

„Není jednoduché vést podnik na dálku. Cizinec to nemá už vůbec jednoduché. Pokaždé, když jsem tam přijel, jenom jsem přemýšlel, jak to tam udělat lepší. Byla to nejkrásnější restaurace, jakou jsem kdy měl,“ uvedl Zdeněk Pohlreich v rozhovoru pro Živnostenské listy.

Důkazem toho, že švýcarská restaurace pro Zdeňka hodně znamenala, je i fakt, že nebyl schopný osobně odevzdat klíče. „Nedokázal jsem se rozloučit, nejsem sice sentimentální, ale je mi to velmi líto a určitě se na toto krásné místo vrátím. Odcházím s radostí, protože za těch pět let jsem se toho v této restauraci spoustu naučil,“ dodal.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

2. 11. 2015 14:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.