(Zdroj: Facebook ) 5x FOTO

Dovedete si to představit? Krásná česká mezzosopranistka se kvůli roli v drážďanské opeře musí převtělit v chlapa s knírkem

Přední česká mezzosopranistka Štěpánka Pučálková se už tuto sobotu objeví poprvé v roli Sesta Pompea v opeře Georga Friedricha Handela ´Giulio Cesare in Egitto´. Její třetí role ve stálém angažmá v Semperově opeře v Drážďanech je svým rozsahem a náročností zatím nejvýznamnější, kterou na prknech drážďanského domu získala.

„I když se jedná o režijně nesmírně náročnou inscenaci, je také zároveň velmi hravá, obsahuje spoustu krásných nápadů a nebere sama sebe příliš vážně, což se mi moc líbí. Už jen namaskovat mě jako nesmělého mladíka Sesta s knírkem, oblečkem jako z dvacátých let minulého století a také odpovídajícím spodním prádlem je hodně zábavné už samo o sobě,“ směje se Štěpánka Pučálková. 

Štěpánka Pučálková je sólistkou Semperovy opery v Drážďanech od září tohoto roku. Po Sólovém hlasu v Schonbergově Mojžíši a Aronovi a Mercedes v Bizetově Carmen je role Sesta Pompea její třetí v tomto divadle, kde se tato inscenace od renomovaného režiséra Jens-Daniel Herzoga hraje od roku 2009. Štěpánčinými pěveckými partnery ve více než tříhodinovém operním příběhu o politických i milostných dobrodružstvích římského vojevůdce Giulia Caesara v Egyptě budou pěvkyně Elena Gorshunova jako Kleopatra nebo Michal Doron v roli Cornelie, a také ne méně než tři kontratenoristé: Lawrence Zazzo v titulní úloze, Vasily Khoroshev coby Tolomeo a Dmitry Egorov jako Nireno.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz  

 

 

12. 4. 2019 14:00 Autor: MH
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.