(Zdroj: Herminapress.cz ) 17x FOTO

Drogy, láska , sex! I tohle zajímá jedenadevadesátiletou Zdeňku Procházkovou

Má za sebou desítky rolí na divadle, ve filmu i televizi, jedna se stala i její téměř životní a osudovou. Když po válce točila Zdenka Procházková svůj první film Mrtvý mezi živými byl jejím hereckým partnerem Karel Höger, který se později stal i jejím manželem.

„Víte říká se, že si člověk nemá nosit práci domů, ale u nás to neplatilo. Oba jsme byli herci a přehrávali jsme si i doma. Když měl Karel nějakou velkou roli, tak já jsem mu nahazovala narážky, neboli šlágvorty, jak mi říkáme. Učili jsme se, radili se navzájem, tedy on víc mě, než já jemu a klapalo to. Byli jsme spolu sedmnáct let z toho asi pět jako manželé a pořád si ráda na řadu našich chvil a chvilek vzpomínám,“ řekla krátce před křtem knížky Procházka životem v Paláci knih Luxor, kterou napsala spolu s Pavlínou Kadlecovou, jedenadevadesátiletá Zdenka.

„Ač je mezi námi věkový rozdíl, mě je šestadvacet, mohu s radostí prohlásit, že jsme kamarádky. Na myšlenku napsat tuhle knížku, jsem přišla já, když jsme si povídaly u sklenky červeného. Zdenka se v knížce zamýšlí nad svým životem, nad tím, co se měnilo a porovnává svůj pohled na svět s mým. Má v sobě motor a jede furt naplno, je zkušená, chytrá a noblesní a věřím, že to hravě pozná i čtenář,“ prozradila Pavlína Kadlecová.

„Nevyhýbáme se vůbec ničemu. Hovoříme spolu o drogách, lásce, sexu, prostě o všem, co život přináší. Procházky životem jsou o tom, co za mých mladých let nebejvalo a co bejvalo a Pavlínka mi zase seznamuje s tím, jak to chodí dneska. A často žasneme jedna nad druhou,“ se smíchem dodala Zdenka Procházková.

„Já jsem Procházky životem zhltla najednou. Zabrala jsem se do četby včera k večeru a skončila v půl třetí ráno. A jaké mám z knížky pocity? Co budu říkat, podívejte na mé šaty, ty to vyjadřují nejlépe, a proto jsem si je i vzala na křest,“ uvedla kmotra publikace Daniela Šinkorová a všem hned bylo jasné, co si o literární novince myslí.

Dalším kmotrem knížky byl obdivovatel hereckého umu Karla Högra, herec Martin Trnavský, moderátorka Zorka Hejdová a sexuolog Radim Uzel.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

10. 5. 2017 09:13 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.