(Zdroj: Herminapress.cz ) 3x FOTO

Důchodce Vávra ve frontě na slevu ze slávy

Jeho vrstevníci se již pomalu chystají do důchodu a sledují slevy v supermarketech, postávají fronty na zlevněná kuřecí prsa, či jen tak na zahrádce sekají trávu a vyhlížejí souseda na další drb. Ne tak v případě Vítězslava Vávry (61), zpívajícího bubeníka, který v osmdesátých letech oblažoval dívky sametovým hlasem a hity jako Holky z gymplu, Dívky z diskoték či svou nejznámější Dívka z Heřmánkové ulice.

Přes ne příliš dlouhou politickou kariéru ve straně Suverenita Jany Bobošíkové se Vávra pokouší o návrat na písničkové výsluní. Spojil se někdejším manažerem a politikem Petrem Hannigem, mužem, v jehož seznamu interpretů kdysi figurovala jména jako Lucie Bílá či Iveta Bartošová. V doprovodu skupiny Monogram odzpíval návratový koncert, ve kterém posluchačům připomněl dávné hity ze své zlaté éry diskotékového krále. Spíše bez bubnů sedící zpěvák třebaže s chutí zpívat a laškovat s publikem působil spíše dojmem unaveného staříka v rozevláté košili a o něco méně rozevlátých vlasech. Ačkoli reakce na koncert byly spíše rozpačité, Petr Hannig se o svém svěřenci zmínil jako o velké osobnosti a typu skutečného britského rockera. Sedícího šoumena popsal jako zpěváka, který tu jako takový nikdy nebyl, nebude a nejspíš se v dějinách české pop-music nikdy neobjeví. Otázkou je, zdali je pro pravé rockery píseň Citrónová holka skutečnou konkurencí písním skupin Rolling Stones či The Who.

Aby chvály na Vávrův spíše utahaný výkon nebylo málo, své si řekl i poslanec a fanoušek Tomio Okamura. Vávrovy texty považoval za svěží a plné nikdy nestárnoucí energii, kterou lze poslouchat stále dokola Okamura měl pravděpodobně na mysli, že si dřívější hvězdu, lze jednoduše objednat na podnikový večírek případně na oslavy narozenin, kde jistě Vítězslav Vávra ještě cosi z energie pro posluchače vykřeše, ačkoli jeho zástup již nebude tak široký jako před čtyřiceti lety.

6. 8. 2014 11:20 Autor: Herminapress.cz
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.