(Zdroj: Herminapress.cz ) 8x FOTO

Eben chtěl naučit Českou filharmonii mexickou vlnu. Zadařilo se?

Česká filharmonie se přesunula ze svého sídla v pražském Rudolfinu na Hrad, aby zde koncertem pod širým nebem ukončila svoji 119. sezonu.

Vstupné se neplatilo. „Je to dárek pro vás, věrné posluchače. A za dárky se nic nechce, proto jste neplatili vstupné,“ vysvětlil moderátor večera Marek Eben, jak se věci mají.

Orchestr pod vedení šéfdirigenta Jiřího Bělohlávka přednesl symfonickou báseň Tábor od Bedřicha Smetany. Své umění předvedl ruský klavírista Kirill Gerstein a na závěr vystoupil romský sbor, který pod vedením Idy Kelarové, a za doprovodu České filharmonie zazpíval výběr romských písní.

Dění na jevišti sledovaly davy lidí. A opět je mluveným slovem rozesmál vynikající Marek Eben. „Tolik lidí v Praze snad nechodí ani na fotbal. Mohli bychom zkusit mexickou vlnu. Ale vzhledem k tomu, že spousta z vás stojí, by asi vlna šla špatně. No a co kdyby vlnu zkusil orchestr? Co vy na to, pane šéfdirigente,“ provokoval Jiřího Bělohlávka Eben.

Šéfdirigent Jiří Bělohlávek má však vedení orchestru pevně v rukou a žádné takovéto kratochvíle nepřipustil.

Letošní koncert podpořil neziskovou organizaci Člověk v tísni, která výtěžek ze zasílaných DMS použije na podporu vzdělání dětí ze sociálně znevýhodněného prostředí. 

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausin.

18. 6. 2015 12:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.