(Zdroj: Herminapress.cz ) 37x FOTO

Eláni opět na scéně! Jejich písničky zněly Kalichem v podání Honzy Kříže, Romana Tomeše, Marianny Polyakové a dalších

„Jsem nesmírně šťastný. Teď to mohu říci. Přiznávám, že před dnešní premiérou jsem měl trochu nervy, pak to ze mě spadlo a celý muzikál Voda (a krev) nad vodou Jána Ďurovčíka jsem si užíval, stejně jako všichni kolegové na jevišti. Po děkovačce jsem si šampáněm připil, aby stejně jako se líbilo představení premiérovým divákům, si další milovníci písniček skupiny Elán a dramatického příběhu, který nepostrádá ani humor, také přišli na své,“ nechal se slyšet Roman Tomeš, představitel Lukáše, tedy hlavní role muzikálu, který měl premiéru v Divadle Kalich.

Jak se svěřil zkoušky byly náročné, ale u Jána Ďurovčíka to prý ani jinak nejde. Voda (a krev) nad vodou je podle protagonistů fyzicky, herecky i pěvecky náročné dílo. „To je pravda, ale stojí za to. Víte, já jsem, když to šlo, pokukoval po členech skupiny Elán, kteří byli v hledišti, a strašně moc jsem si přál, abych nezklamal. Při děkovačce mě, nebo vlastně všem nám řekli, že viděli skvělé představení a jsou spokojeni, což byla spolu s bouřlivým potleskem hlediště ta nejlepší odměna,“ dodal Roman Tomeš, který roli Lukáše alternuje s neméně zdatným Zbyňkem Fricem.

Jo, to sympaťák Honza Kříž v muzikálu rozhodně sympaťákem není, spíš pěkně nechutným podvodníkem a podrazákem. „Je to skvělá role záporáka a mám ji rád. Trošku něco nového pro mě, takže jsem se jako bídák Adam snažil být až nechutně věrohodný. Snad se mi to povedlo,“ okomentoval svou postavu Kříž a zřejmě opravdu přesvědčil, a to nejen diváky, ale i své rodiče, kteří ho přišli podpořit. „Byl skvělý zloduch, mám z něj radost, protože ho jen dobře hrál,“ nechal se slyšet táta Olda, mimochodem rovněž úspěšný zpěvák.

O hlavní ženskou roli, Terezu, se podělily Míša Tomešová, Marie Křížová a včera jí byla novicka Divadla Kalich Marianna Polyáková. „Podařilo se. Toužila jsem tady hrát a navíc v tomhle muzikálu, vyšel mi konkurz a přání se splnilo. Je tu výborná parta, k tomu mám parádní roli, zpívám písničky, které miluji v příběhu, jenž je dojemný, vtipný i dramatický. Takže u mne absolutní spokojenost,“ vyznala se Marianna.

„Za nás je ta spokojenost stejná. Eláni přišli na Elány a představení nás nadchlo. Všichni viditelně makali, diváci si prozpěvovali a vládla tu skvělá atmosféra. Takže po Osmém světadílu tu je Voda (a krev) nad vodou a bude-li třetí příběh, protože máme ještě v zásobě řadu dalších písniček se uvidí. Je to vzdálená budoucnost, ale nikdy neříkej nikdy,“ nechali se slyšet „Eláni“ Jožo, Vašo a Jáno, tedy Ráž, Patejdl a Baláž a vyrazili s protagonisty novinky na popremiérové osvěžení.

 

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz

6. 9. 2019 10:00 Autor: VSy
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.