(Zdroj: Echo promotion s.r.o. )

Elton John se vrátí po třech letech opět do Prahy. Kdy to bude?

Anglický popový zpěvák, skladatel a klavírista Elton John (68) je jedním z nejúspěšnějších sólových umělců v historii populární hudby. Je znám díky hitům jako „Rocket Man“ a „Tiny Dancer“ z počátku 70. let, ale jeho profesionální kariéra trvá již více než 40 let.

K jeho nejznámějším hitům patří též písničky „Daniel“, "Candle In Wind“, „I´m Still Standing“ nebo „Can You Feel The Love Tonight“, která byla oceněna Oscarem a zazněla v nejúspěšnějším animovaném filmu všech dob: "Lví král".

Celkem se jeho nahrávek po celém světě prodalo více jak 200 milionů kopií!

Elton John se však proslavil i dalšími aktivitami – podporou charitativnívh projektů, založením nadace na pomoc nemocných AIDS i bojem za legalizaci sňatků mezi osobami stejného pohlaví.

Zpěvák, skladatel a klavírista Sir Elton Hercules John, nositel Řádu britského imperia se narodil 25. března 1947 v Londýně. Původně se jmenoval Reginald Kenneth Dwight, ale v roce 1972 si nechal úředně změnit jméno na Elton Hercules John, přičemž prostřední jméno používá jen velmi zřídka. Do Prahy se vrátí po třech letech od své poslední návštěvy, kdy nadchl diváky ve vyprodané O2 areně. Poprvé se u nás představil v roce 1984 v Paláci kultury. 

S doprovodnou kapelou zahraje a zazpívá Elton John největší hity své dlouholeté kariéry na koncertě 26. listopadu 2016 v pražské O2 Areně. 

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

5. 1. 2016 18:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.