(Zdroj: archiv StageArtCz ) 14x FOTO

Etzler, Halberstadt a Míčová premiérově předvedou na jevišti Divadla Bolka Polívky napínavý thriller MINDGAME - Líbezné vyhlídky

Divadelní společnost StageArtCz rozšiřuje svůj repertoár o čtvrtý titul. Ve spolupráci s Divadlem Bolka Polívky uvádí v české premiéře 13. a 14. dubna hru Anthonyho Horowitze MINDGAME – Líbezné vyhlídky.   

Ve svém nejnovějším projektu přivede StageArtCz poprvé na jeviště Divadla Bolka Polívky „čistokrevný“ thriller s ambicí diváckého prožitku jako při sledování napínavého kriminálního příběhu v kině. Inscenace MINDGAME nenechá obecenstvo klidným, během celé hry si diváci nebudou jisti tím, kdo je kdo, nebo zda to, co právě vidí, je pravdou, nebo jen ďábelskou iluzí.   

„Podobně jako u filmu i zde je klíčový scénář, bez něj by jakékoliv snahy o napínavou podívanou vyšly vniveč. A tento základní předpoklad je díky autorovi MINDGAME Antonymu Horowitzovi zcela naplněn. Navíc je korunován výtečným překladem Dany Hábové, která pro nás tuto hru přeložila. Velkou tíhu při budování napětí na divadle nesou herci, jejich um je také jedním z nosných pilířů ve struktuře tohoto thrilleru. V neposlední řadě je to i hudební složka inscenace, tu pro nás složil Jan Matásek. Vše je pak rámováno light designem a solidní prací zvukaře,“ uvádí k inscenaci Petr Halberstadt, režisér a představitel Stylera.  

„Petr Halberstadt a jeho společnost StageArtCZ jsou u nás už několik let jako doma a je to vzájemně velmi přínosná a příjemná spolupráce. Za tři roky existence chystají už čtvrtou inscenaci a my jsme rádi, že můžeme být u toho a že to může být u nás. Každý nový projekt je tak trochu z jiného soudku. Tentokrát to má být divadelní thriller. Už se těším, jak se budeme bát,“ říká ředitel Divadla Bolka Polívky Ondřej Chalupský.  

Hrají: Miroslav Etzler, Petr Halberstadt a Gabriela Míčová  

Premiéra: 13. a 14. 4. 2018 v 19.00

Reprízy: 28. 4., 13. 5.,10. 6. 2018 v 19.00

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

12. 4. 2018 17:00 Autor: veko
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.