Jiří Lábus (Zdroj: Viola/Viktor Kronbauer ) 6x FOTO

Exkluzivně ve Viole: Jiří Lábus čte povídky Jiřího Kyliána

Jiří Lábus a Jiří Kylián. Dvě výrazné osobnosti kulturního světa. Od 24. 10. 2016 je spojuje nejen letité přátelství, ale také pozoruhodný divadelní počin. 

Právě od tohoto data je součástí repertoáru Violy unikátní literárně-baletní kompozice Kylián: Narozen v cizině s podtitulem Povídky a filmové miniatury aneb Každý z nás je věčným emigrantem, představující proslulého tanečníka a choreografa Jiřího Kyliána coby autora povídkových textů. Kyliánova slova v osobité interpretaci Jiřího Lábuse doplňují filmové miniatury, které Jiří Kylián natočil výhradně pro tuto příležitost a ve kterých sám vystupuje. Nejbližší reprízy jsou na programu Divadla Viola 26. ledna a 4. února.

S myšlenkou představit Kyliánovy povídky veřejnosti přišel herec Jiří Lábus: „Když jsem je poprvé četl, byl jsem okouzlen a napadlo mě, že bych je neměl číst jenom já a tvoji přátelé, ale že by si je měli přečíst anebo poslechnout lidé, kteří znají především tvé choreografické mistrovství, aby si udělali obraz o tvé všestrannosti,“ napsal ve svém dopise Kyliánovi i divákům v divadelním programu Jiří Lábus.  

„Viola je magický prostor, to vím už dávno,“ dodal novopečený ředitel Divadla Viola Robert Tamchyna, „ale když jsem si představil, že by se právě ve Viole potkali Jiří Lábus a Jiří Kylián, okamžitě se mi před očima začal promítat krásný fantaskní film. A nakonec to tak i dopadlo. Jirka Lábus čte Kyliánovy povídky a k tomu filmové fantazie Jiřího Kyliána a jeho taneční umění dohromady vytvářejí neopakovatelný zážitek.“

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

5. 1. 2017 12:30 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.