(Zdroj: Herminapress.cz ) 27x FOTO

Falešní policisté Čtvrtníček s Potměšilem u soudu. Co mají na svědomí? Infarkt při natáčení. Hrozí jim až dva roky vězení.

Herci Petr Čtvrtníček a Jan Potměšil se dnes dostavili k Obvodnímu soudu pro Prahu 6 kvůli události, ke které došlo před dvěma roky během natáčení klipu pro Konto Bariéry. Co by falešní policisté zastavovali vozidla, přičemž když se jeden z postižených řidičů dozvěděl, že jde pouze o natáčení a navíc o vtip, zkolaboval. Později se ukázalo, že jde o infarkt. Život mu zachránil včasnou resuscitací člen štábu. S produkčním a režisérem jsou herci obviněni z poškození cizích práv formou spolupachatelství, přisvojení pravomoci úřadu a uvedení v omyl.

K celé události Čtvrtníček před soudem uvedl: „Seděl jsem ve voze a sledoval na monitoru reakce lidí, když k nim Honza na vozíku přijede. Já jsem o berlích přicházel v závěru jako pointa a oznámil, že se jedná o natáčení. Když pán zjistil, že jde o vtip, usmál se a bylo vidět, že se mu ulevilo. Spadl z něj stres. Následně se mu ovšem udělalo nevolno,“ popisuje událost herec.

Jan Potměšil, který byl k natáčení osloven organizací Konta Bariéry, události lituje: „Chtěli jsme dát najevo, že handicapovaní lidé mohou mít ve společnosti respekt. Proto ty policejní uniformy. Byly to kostýmy z České televize a nečekali jsme, že by nás někdo nepoznal. Ta myšlenka handicapovaných policistů ve službě nám přišla absurdní.“  Jeho slova potvrzuje také obžalovaný produkční Jiří Kounický a dál před soudem uvedl: „Souhlas s použitím uniforem jsme neměli, ale ty z televize nesplňují současnou ústrojovou kázeň Policie ČR, pouze je připomínají,“ říká produkční, který s natáčením včas obeznámil Policii ČR a na místě byla dokonce přítomná policejní hlídka.

Postižený muž (61) je v současnosti v invalidním důchodu. Událost považuje za traumatizující a k soudu se nedostavil. Jako svědkyně vypovídala i spolucestující postiženého. Myslela si, že se jedná o policejní kontrolu, když ale Čtvrtníčka uviděla, hned ho poznala. Bohužel, její kolega zkolaboval. „Jeho manželka mi volala, že mu nebylo od rána dobře. Byl po operaci srdce a docházel na kontroly. Mohlo se mu to stát kdekoli jinde a mít fatální následky. Je dobře, že tady mu byla ihned poskytnuta pomoc.“

Ve věci stále není rozhodnuto a ani dnešní přelíčení konečný verdikt nevyneslo. Hlavní líčení se tak odročuje na polovinu srpna.

Při odchodu od soudu i věčnému vtipálkovi Petru Čtvrtníčkovi došel humor. Na otázky odmítl odpovědět a jen strojeně prohlásil: „Nebudu se vám k ničemu vyjadřovat, chce se mi čůrat.“

 

 

23. 7. 2014 12:06 Autor: Herminapress.cz
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.