(Zdroj: Herminapress.cz ) 19x FOTO

Fanynka vážné hudby topmodelka Linda Vojtová si vyrazila s prarodiči do divadla

Na předávání hudebních cen OSA v divadle Hybernia nešla přehlédnout topmodelka Linda Vojtová, která dorazila v doprovodu svých prarodičů. V Praze je na pár dní.

„Můj dědeček je hudební skladatel Vadim Petrov a s babičkou mají šedesát let výročí svatby, tak se teď hlavně těším na rodinnou oslavu,“ říká Linda a dodává, že poslech vážné hudby v dětství ji určitě ovlivnil.

„Když jsem byla malá, často jsem ho vídala za klavírem a byla povinnost, že i já jsem se musela naučit hrát. Jsem velkou fanynkou vážné hudby, jsem zvyklá ji poslouchat, ale nic nemám ani proti pořádnému rock'n'rollu,“ směje se Vojtová.

Neplánovaně se objevil Richard Krajčo, který si převzal cenu za píseň Cesta. Do poslední chvíle nebylo jisté, zda dorazí.

„Měl jsem dnes natáčecí den pro jeden detektivní seriál a měl se původně točit od dvanácti do dvanácti. Nakonec se to posunulo od šesti do šesti a tak zde dnes můžu být,“ vysvětlil Krajčo.

„Nevím přesně, komu děkovat, ale protože OSA je o tvrdých datech, tak asi všem, kteří si tu píseň pouštěli. Chci poděkovat také spoustě amatérských kapel, kteří se do naší písničky pustili a přezpívávali ji na zábavách. Dlouho se nám nesešlo tolik cover verzí, jako právě u Cesty,“ pochválil své fanoušky Richard a závěrem dodává:

„Měl jsem pocit, že takovou píseň napíše člověk jednou za život. Doufám, že to není tak úplně pravda.“

Cenám kraloval Petr Janda, který obdržel ceny dvě. Jedna byla za píseň Jasná správa, kterou napsal v sedmdesátých letech, kdy přišlo do módy natahování písniček o overtury a refreny.

„Měl jsem tolik nápadů najednou, že jsem složil píseň, která trvala sedm minut. Kapela říkala, že jsem se zbláznil, tak jsem z toho udělal písničky dvě. Jedna byla do programu Ulice v roce osmdesát, a bylo to Okno mé lásky v C dur. No a v D dur byla právě ta Jasná správa,“ říká Petr. Píseň otextoval Pavel Vrba, který měl zásluhu již na písni Osmý den.

„Přihlásili jsme ji hned na Bratislavskou lyru, kde samozřejmě neuspěla,“ směje se Janda a dodává, že v rádiích se ujala překvapivě dobře.

„Ve veřejnoprávním rádiu ji hráli poměrně často, až před dvěma lety na to upozornila jedna všímavá paní a od té doby ji už skutečně nehrají.“

Petr Janda také prozradil, proč má od devadesátých let ve většině hospod problém.

„V devadesátých letech jsem byl předsedou OSY a nevím proč, od té doby mě všichni hospodští nenávidí, protože mají pocit, že kvůli mně musí za hudbu a televizi odvádět peníze navíc. Určitě si taky myslí, že ty peníze jdou úplně všechny mě,“ postěžoval si Janda a svěřil se, že v létě plánuje na týden Řecko a potom opět koncerty.

Hudební festivaly nic neříkají Lejle Abbasové, která se na akci objevila jako doprovod Michaela Kocába.

„Festivalové chutě jsem ukojila v nějakých pětadvaceti a od té doby nikam nejezdím. Jsem multižánrová a záleží mi na tom, zda to ten člověk dělá od srdce. Ale je pravda, že nejsem úplně popař a vůbec nejsem na české kapely,“ říká Lejla, která na předávání cen zvolila dlouhé pestré šaty.

„Jednoduše jsem je vytáhla ze skříně, nic speciálního.“

Bezradná byla Petra Janů.

„Vůbec jsem netušila, jak se na takovou akci obléct, ale když koukám kolem sebe, asi se mi to povedlo,“ říká Petra a svěřuje své plány na léto.

„Na dovolenou odjíždím už příští týden a budu tam na dva týdny. Potom se přesunu na chaloupku a budu z ní vyjíždět na vystoupení. Ve volném čase se musím učit texty na podzimní turné s Věrou Špinarovou. Máme 14 koncertů a dvě Lucerny už jsou vyprodané,“ pochlubila se Petra Janů

23. 6. 2014 02:59 Autor: Herminapress.cz
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.