Pánové, co nám zahrajete? (Zdroj: Herminapress.cz ) 4x FOTO

Felix Slováček vyzval moderátora Rosáka ke čtyřruční hře na klavír! Jak to pánům ladilo?

Moderátor a muzikant. Jeden provází program slovem, druhý oblaží posluchače muzikou. Jaké to ale je, když svoje síly spojí na jednom postu? Zkusil to moderátor Jan Rosák (68), který si s hudebníkem Felixem Slováčkem (72) sedl k jednomu pianu, aby zahráli rockovou písničku.

„V životě jsem se hrát na tenhle nástroj neučil a ani hudební výchova v základní škole nepatřila k mým nejoblíbenějším předmětům, ovšem když mě Felix vyzval, že si dáme čtyřruční skladbu, neodolal jsem a šel do toho. Máte-li vedle sebe skutečného profíka, běhají vám prsty po klávesách samy. Docela jsem se divil, že nám to spolu šlo. Asi se ještě na stará kolena dám k hudebním mistrům do učení,“ s úsměvem okomentoval svoje vystoupení Rosák.  

A co na jeho výkon říkal Slováček? „Nebylo to nejhorší. Na to, že nezná noty a klávesy, do kterých bušil, a které si vybíral víc podle sympatií než zvuku, to opravdu nebylo nejhorší. Kdyby se do hraní na klavír pustil s plným zaujetím, tak bych ho možná za takových deset, patnáct let vzal do kapely,“ uvedl Slováček na přátelském setkání spolupracovníků a přátel Českého rozhlasu Dvojka, kde k unikátnímu spojení sil došlo.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

26. 11. 2015 11:00 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.