(Zdroj: Herminapress.cz ) 18x FOTO

Filip Čapka: Sednout na koně? Ani náhodou.

Říká se, že nejhezčí pohled na svět je z koňského hřbetu. Přesvědčili se o tom i herci z primáckých seriálů Cesty domů a Všechny moje lásky. Tedy ti, kteří našli odvahu překonat svůj strach.

Filip Čapka, Radúz Mácha, Jana Bernášková a Monika Zoubková využili možnost strávit příjemné odpoledne na statku v Kamenici za Prahou a zajezdit si na koních. Na projížďku se těšily hlavně děti, které herci vzali s sebou.

Filip Čapka, který hraje v Cestách domů Sváťu, přeorganizoval celý den, aby mohl vzít s sebou dcerku Aničku. Ta totiž koně miluje a už nějaký čas na nich jezdí, přivezla si s sebou proto i vlastní jezdeckou helmu a vestu a nemohla se dočkat, až bude v sedle. Na rozdíl od tatínka, který na rovinu přiznal, že má z koní strach, a na žádného si nesedne, byť by byl sebeklidnější. Když se dozvěděl, že dcerka jede na hřebci jménem Van Helsing, znejistěl ještě víc.

“Jedno z mých prvních natáčení, kdy jsem se ještě bál i kamery, byla pohádka, v níž jsem hrál krále, který je skvělý jezdec na koni a neohrožený rytíř. Takže můj první kontakt s koněm byl v plné zbroji a s dřevcem, štítem a mečem u boku. Bylo to něco strašného. Můj kůň prý byl jeden z nejhodnějších, ale v momentě, kdy u hlavy viděl tu dřevěnou tyč, vyrazil kupředu i se mnou. Nespadl jsem, ale nerad na to vzpomínám a z koní mám respekt.” Kdy jindy Filip musel překonat svůj strach? “Třeba při natáčení znělky Cest domů, kde mám v náručí husu. Byla to potvora zákeřná, trochu jsem se jí bál. Mám strach taky z výšek a našlo by se toho i víc,” vyjmenovával Filip.

Jeho seriálový kolega Radúz Mácha se na koně sednout nebál. Přesto, že na něj Filip v legraci volal: “Radúzi, neblázni, nelez na toho koně, víš, že máš večer představení v divadle!” Radúz se několikrát projel přímo na statku a pak vyrazil na koni i do nedaleké aleje. “Dneska sedím na koni asi po dvou letech, kdy jsem absolvoval několikadenní kurz. Koně mám rád a chtěl bych se na nich naučit jezdit pořádně. Mám z nich respekt, ale strach ne. Ten mám z některých adrealinových sportů,” říkal představitel policajta Jaryna.

Jana Bernášková, která hraje v seriálu Všechny moje lásky lékárnici Anežku, s sebou na statek vzala dceru Justýnu i synka Theodora. Zatímco Justýnka se nemohla dočkat, až bude jezdit, chlapečkovi byli koně celkem jedno, mnohem víc ho zajímal bagr a smečka psů běhajících kolem. Když ho ale maminka Jana vtáhla do sedla, neprotestoval. “Justýnka kdysi na koni jezdila, proto se sem moc těšila. Já mám koně ráda, kvůli jedné roli jsem dokonce absolvovala nějaký výcvik, ale netvrdila bych, že umím jezdit. Bojím se jen trochu. Mnohem víc bych se bála něčeho, co se týká výšek, asi bych se neodvážila absolvovat třeba bungee jumping,” říkala Jana.

11. 3. 2015 15:49 Autor: red
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.