You need to install or upgrade Flash Player to view this content, install or upgrade by clicking here.
(Zdroj: YouTube ) VIDEO

Film Anthropoid jde do českých kin. Očekává se účast rodinných příslušníků parašutistů i představitelů státu

Jeden z nejočekávanějších titulů letošní roku, koprodukční snímek Anthropoid režiséra Seana Ellise vstoupí do domácích kin v Den české státnosti, 28. září 2016. Slavnostní premiéra se uskuteční v předvečer státního svátku, tedy 27.září, v pražském multikině Cinestar Anděl.

Světovou premiéru měl film v rámci slavnostního zahájení letošního ročníku MFF Karlovy Vary. V polovině srpna vstoupil do amerických kin a média jeho uvedení věnovala značnou pozornost – hlavní představitelé Jamie Dornan a Cillian Murphy byli například hostem prestižního televizního pořadu Good morning, America, který sledují miliony diváků. Od září se Anthropoid promítá také na britských ostrovech, kde si vysloužil velmi příznivé kritiky.

„Pražská premiéra bude vyvrcholením světového premiérového turné Anthropoidu a chceme ji věnovat nejen památce hrdinů odboje, ale i jejich rodinám a potomkům jako symbolické poděkování a vzpomínku na statečnost jejich blízkých, kteří neváhali obětovat životy pro svobodu českého národa,“ říká výkonný producent filmu David Ondříček.

Proto byli pozváni jako čestní hosté potomci rodin Jana Kubiše, Jozefa Gabčíka, ale i dalších hrdinů českého organizovaného odporu za 2. světové války. Premiéra by se měla uskutečnit za účasti vrcholných představitelů státu. 

Film společně s režisérem Seanem Ellisem na premiéře uvede herecká delegace českých představitelů filmu - Aňa Geislerová, Alena Mihulová, Jiří Šimek nebo Roman Zach a také domácí členové štábu, který v létě 2015 filmu v České republice natáčel. 

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

26. 9. 2016 12:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.