(Zdroj: Herminapress.cz ) 17x FOTO

Film Lída Baarová jde do soutěže o Českého lva se třemi nominacemi. Nejvíce nominací mají filmy, na které nikdo nechodí nebo je ještě nikdo neviděl!

 

Nejsledovanější televizní film za posledních deset let a vlastně i jeden z nevýdělečnějších českých filmů, promítaných v českých kinech Lída Baarová bude o cenu Český lev soutěžit hned ve třech kategoriích.

Simona Stašová byla nominována v kategorii NEJLEPŠÍ HERECKÝ VýKON VE VEDLEJŠÍ ROLI, hudební skladatel Ondřej Soukup v kategorii NEJLEPŠÍ HUDBA v kategorii NEJLEPŠÍ FILMOVÁ SCÉNOGRAFIE byl nominován Zdeněk Flemming.

Nejvíce nominací, celkem 14 získal životopisné drama Masaryk. Celkem 12 nominací získal film Anthropoid  a třetí nevyšší počet nominací (9) má drama Jana Hřebejka Učitelka. Celkem 8 nominací získal film Já, Olga Hepnarová.

Lze tedy konstatovat, že ani letos nic nového pod sluncem. Největší díl nominací získaly filmy, na které do kin mnoho diváků nepřišlo, anebo jej ještě nikdo z diváků neviděl (Masaryk). Oproti ostatním tak s počtem nominací například ostrouhala i úspěšná filmová pohádka Jiřího Stracha Anděl Páně2, když jednu nominaci získala v kategorii NEJLEPŠÍ MUŽSKÝ HERECKÝ VÝKON V HLAVNÍ ROLI v podobě Ivana Trojana a v kategorii NEJLEPŠÍ MUŽSKÝ HERECKÝ VÝKON VE VEDLEJŠÍ  ROLI soutěží o Českého lva Boleslav Polívka. Sluší se připomenout, že film Anděl Páně 2 má ještě další 4 nominace, které jsou tak nějak mimo hlavní zájem filmových diváků. 

Slavnostní vyhlášení bude probíhat 4. března v Rudolfinu před kamrami České televize a celou akci odmoderuje Adéla Banášová.

19. 1. 2017 09:30 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.