Ivan Hubač, Simona Stašová (Zdroj: Herminapress.cz ) 26x FOTO

Film Lída Baarová má po premiéře. Radost z úspěchu měla Simona Stašová i scénárista Ivan Hubač

Nový film režiséra Filipa Renče Lída Baarová má za sebou slavnostní premiéru. Na tu ve středu 20. ledna dorazil do Slovanského domu v Praze i nejvyšší představitel České republiky, prezident Miloš Zeman. Vedle něj si akci nenechal ujít ani ministr financí Andrej Babiš, ministr kultury Daniel Herman, pražská primátorka Adriana Krnáčová a další špičky tuzemského politického a kulturního života.

„Je pro mě neskutečnou ctí, že vás mohu dnes přivítat na premiéře filmu Lída Baarová. Na tomto projektu jsem spolu se scénáristou Ivanem Hubačem pracoval patnáct let. Občas se zdálo, že naše snažení je nesmyslné, ale nakonec všechno dobře dopadlo a vznikl film o jednom z nejvíce pozoruhodných osudů, který se kdy v této zemi odehrával,“ řekl hostům na premiéře režisér Filip Renč.

Toho v premiérové delegaci doplňovali klíčoví členové štábu a herecké hvězdy snímku. Nejvíce pozornosti se upíralo na dvě zahraniční hvězdy – rakouský herec a držitel Oscara Karl Markovics ve snímku hraje ministra říšské propagandy Josepha Goebbelse. Německá hvězda Gedeon Burkhard pak ve snímku ztvárňuje dalšího osudového muže Lídy Baarové – herce Gustava Frölicha.

„Nabídka role Josepha Goebbelse pro mě byla od začátku neuvěřitelně lákavá, když jsem si pak přečetl scénář, tak už nebylo o čem přemýšlet. Ten film se povedl a jsem nadšený, že jsem jeho součástí,“ říká Karl Markovics. Reakce účastníků premiéry pro promítání byly nadšené.

 „Filipovi Renčovi jsem gratuloval, že natočil úžasný film. A nejlepší herecký výkon? Pro mě ho předvedla představitelka titulní role, slečna Táňa Pauhofová,“svěřil se prezident Miloš Zeman, hned jak vyšel z kinosálu. Podobně pozitivní byly i dojmy ministra financí Andreje Babiše.

„Lída Baarová pro mě byl neskutečný filmový zážitek. Pořád na ten snímek a příběh musím myslet. Všem určitě doporučuji, aby se vydali do kina a shlédli tento neuvěřitelný příběh, který je zároveň částí historie této země,“ komentoval nový počin Filipa Renče ministr financí.

Lída Baarová měla premiéru v kinech celé České republiky 21. ledna. V hlavních rolích se objeví Táňa Pauhofová, Karl Markovics, Simona Stašová, Gedeon Burkhard, Martin Huba, Anna Fialová, Lenka Vlasáková,Pavel Kříž, Michal Dlouhý, Zdeňka Procházková - Hartmann a mnozí další.

 

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

23. 1. 2016 11:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.