You need to install or upgrade Flash Player to view this content, install or upgrade by clicking here.
(Zdroj: YouTube ) VIDEO

Film Masaryk jede na festival do Berlína. Podívejte se na zbrusu nový trailer

Masaryk získal nejvíce, celkem 14 nominací na výroční cenu ČFTA Český lev 2016, byl nominován celkem ve 13 kategoriích (v kategorii nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli má 2 nominace), včetně nejlepšího filmu, scénáře a režie.

Na otázku: Jaké lidské poselství může film Masaryk dnešnímu divákovi předat? – odpovídá režisér Julius Ševčík: „Ideály jsou krásné, ale není žádný med za ně bojovat. Je téměř lhostejné, zda se film odehrává v době zápasu proti německému expanzionismu, či zda by byl o nástupu komunismu nebo jiného barbarství. Hrdinu v každé době definuje to stejné - odhodlání postavit se zlu navzdory vědomí, že šance na úspěch je malá.“

Masaryk bude uveden 17. února v hlavním programu letošního Mezinárodního filmového festivalu v Berlíně v prestižní sekci Berlinale Special, která tradičně uvádí mimořádná filmová díla nebo pocty významným osobnostem světového filmu.

V letošním roce byly například do této sekce vybrány filmy La Reina de Espaňa režiséra Fernanda Trueby s Penelope Cruzovou v hlavní roli, romance Maudie s Ethanem Hawkem, snímek In Zeiten des abnehmenden Lichts s Bruno Ganzem v hlavní úloze nebo film režiséra úspěšného filmu Malá Oděsa Jamese Graye The Lost City of Z, v němž hrají Sienna Millerová a Robert Pattinson.

Film Masaryk byl promítán v limitované premiéře v závěru roku 2016 v kině Lucerna, kde se těšil velkému zájmu a nadšeným reakcím diváků a všechna představení byla vyprodána. 

Do široké distribuce vstoupí 9. března 2017. 

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz. 

27. 1. 2017 17:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.