You need to install or upgrade Flash Player to view this content, install or upgrade by clicking here.
(Zdroj: YouTube ) VIDEO

Film Masaryk má před festivalem Berlinale další ukázku

Nový snímek režiséra Julia Ševčíka Masaryk, věnovaný jednomu životnímu období diplomata a politika Jana Masaryka bude 17. února od 20 hodin uveden v hlavním programu letošního Mezinárodního filmového festivalu v Berlíně v sekci Berlinale Special.

Snímek Masaryk mimo jiné zpracovává i příběh osudové lásky Jana a spisovatelky Marcie Davenportové. Ve filmu ji hraje americká herečka Arly Joverová:

„Nezáleží na tom, zda jde o skutečnou nebo smyšlenou postavu. jde hlavně o tu samotnou postavu,“ odpovídá Arly Joverová na otázku, zda je snazší hrát fiktivní či skutečnou osobu a dodává „S rolí Marcie jsem měla štěstí. Podařilo se mi dostat k její nahrávce, na které představovala svou knihu. Takže jsem měla možnost jí naslouchat, když byla na jedné konferenci, slyšet její hlas. A taky napsala autobiografickou knihu, která je výborná. Díky tomu jsem se o její osobnosti hodně dozvěděla. Takže si myslím, že když jde o postavu fiktivní, máte svobodu si všechno vymyslet, využít svou představivost, což je parádní. Ale já jsem získala hodně informací přímo z jejích vlastních zdrojů, o tom kým byla....“ 

Do široké distribuce vstoupí do kin 9. března 2017. 

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

13. 2. 2017 18:30 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.