(Zdroj: YouTube ) 7x FOTO VIDEO

Film Šarlatán s Ivanem Trojanem představuje trailer a míří na Berlinale

Už za tři týdny uvidí první diváci snímek režisérky Agnieszky Holland Šarlatán ve světové premiéře v rámci Berlinale Special Gala. Při té příležitosti tvůrci vysílají do světa i oficiální trailer a plakát jednoho z nejočekávanějších filmů tohoto roku. Ve výjimečném výkonu se představí v hlavní roli Ivan Trojan, jeho hereckého partnera ztvárnil Juraj Loj. 

Snímek inspirovaný životem skutečného léčitele Jana Mikoláška představí Ivana Trojana v roli, kterou si držitel šesti Českých lvů ještě nezahrál. „Byla to asi nejsložitější postava, jakou jsem kdy ve filmu hrál. Zvláštní a velmi rozporuplná. Mikolášek je během jedné scény schopen sympatie získat a hned je zase ztratit, a to se obrátí třeba třikrát. Což může být pro diváka velmi zajímavé,“ popsal Trojan postavu člověka, jehož život inspiroval scenáristu Marka Epsteina k vytvoření velmi intimního příběhu na pozadí zásadních dějinných událostí. Jana Mikoláška provází téměř celým filmem léčitelův asistent a životní partner v podání slovenského herce Juraje Loje. „František je mladý muž, který přišel hledat práci, a jeho odvaha, sebejistota a chuť žít ho určitým způsobem předurčily k tomu, aby se stal pomyslným pilířem v životě Mikoláška,“ dodal Loj. 

Roli Mikoláška v mladším věku svěřila režisérka Agnieszka Holland synovi Ivana Trojana Josefu Trojanovi.Mikolášek prožívá významný vnitřní svár a je to velice komplikovaná osobnost. Jeho emoční vypětí je velké, a tak bylo nutné, aby se do něj člověk opravdu hodně ponořil a pochopil, co je vlastně zač,“ svěřil se mladý herec, pro nějž byla role velkou výzvou a zážitkem. „Práce s Agnieszkou Holland byla nepředstavitelně intenzivní, pro mě jako osmnáctiletého kluka to byla obrovská herecká příležitost a škola, mít možnost natáčet s tolika skvělými profesionály,“ dodal Josef Trojan.  

Snímek Šarlatán zaujal organizátory Berlínského mezinárodního filmového festivalu natolik, že se mu dostalo pocty uvítat na jeho světové premiéře 27. února diváky právě tady. Do českých kin se dostane 26. března. 

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz  

8. 2. 2020 09:00 Autor: ext
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.