You need to install or upgrade Flash Player to view this content, install or upgrade by clicking here.
Životopisné drama Straight Outta Compton jde do českých kin (Zdroj: YouTube ) 3x FOTO VIDEO

Film Straight Outta Compton o hiphopové kapele N.W.A vstupuje do našich kin

Dnes vstupuje do českých kin životopisný snímek Straight Outta Compton, který se stal ve Spojených státech hitem, o legendární hiphopové kapele N.W.A (Niggaz Wit Attitude).

Ulice kalifornského Comptonu bývaly jedním z nejnebezpečnějších míst v Americe. Právě tady, v místě, jehož život řídily drogové gangy a pravidelné policejní šťáry, se narodila pětice kluků, kteří odsud dokázali vypadnout. Ze své frustrace, nenávisti a naštvání se rozhodli vyzpívat. Stvořili žánr zvaný „gangsta rap“ a skupinu N.W.A, která patří k nejkontroverznějším hudebním sestavám historie.

Kdo se v 80. letech potuloval po Comptonu a měl černou barvu kůže, byl pro policii automaticky podezřelý. Začínajícího rappera, který si přezdíval Eazy-E, to neskutečně štvalo. I když ani on nebyl žádné neviňátko, přivydělával si prodejem drog, i proto měl zdroje na rozjetí skupiny. Záhy se k ní přidali Dr. Dre, DJ Yella a MC Ren. Zcela zásadním se stal pátý člen kapely – Ice Cube, jenž tvořil texty plné brutální lyriky (ve filmu ho hraje jeho vlastní syn O'Shea Jackson junior). Zpívali o systému, který je zašlapává, o policajtech, co je zmlátili. Ovlivňovali čím dál víc lidí.

Splněný sen kalila zvýšená pozornost státních orgánů. "Když totiž zpíváte písničku, která se jmenuje Fuck the Police, nemůžete se moc divit," říká režisér snímku F. Gary Gray (46), jehož k příběhu kapely pojí silné pouto. I on sám vyrostl v Comptonu a svou kariéru zahájil coby režisér hiphopových videoklipů.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

17. 9. 2015 17:00 Autor: zp
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.