Pavel Horváth si zahrál v novém filmu Decibely lásky. (Zdroj: archiv Decibely lásky ) 3x FOTO

Fotbalista se dal na dráhu popeláře: V Decibelech lásky si zahraje i Pavel Horváth

Bývalý fotbalista a současný asistent trenéra týmu FC Viktorie Plzeň Pavel Horváth (40) si zahraje ve filmu z produkce Michala Davida Decibely lásky. Připadla mu zde úloha řidiče popelářského vozu.

„Věděl jsem, že pro tu roli je potřeba člověk s komickým talentem, a na Pavla jsem při psaní scénáře od počátku myslel, jen jsem se poněkud ostýchal ho s tou nabídkou kontaktovat,“ říká autor scénáře a režisér Míla Halík.

Pavel Horváth si zase zpočátku myslel, že jde o nějaký žert. „Já jsem si při prvních kontaktech myslel, že si ze mě dělají srandu. Až když mi zavolal režisér a následně také Rudolf Hrušínský, tak mi došlo, že to myslí vážně. Je to v každém případě nová a zajímavá zkušenost a zpětně jsem rád, že jsem na tuto nabídku kývl,“ říká Horváth, jehož role zahrnuje i pěvecký part.

„Zpívám rád a je to na mně, doufám, znát,“ směje se fotbalista v narážce na slavnou píseň Karla Gotta. Mnohem náročnější pro něj však prý bylo naučit se řídit popelářský vůz.

„Když jsem do toho sedl poprvé, tak jsem si byl jistý, že očešu všechna auta v blízkém okolí. Nakonec to ale dobře dopadlo a nikoho jsem nenaboural. Celkově jsem si natáčení užíval, moc mě to bavilo. Když jsem viděl, že i skuteční herci to někdy zkazí, tak mě opustila i tréma,“ přiznává Pavel.

Vedle Horvátha si ve filmu zahraje Rudolf Hrušínský mladší a jeho syn Rudolf Hrušínský nejmladší, Iva Janžurová, Lucie Vondráčková, Alžběta Bartošová, Filip Cíl, Petra Svoboda, Roman Vojtek a další. Decibely lásky mají premiéru 11. února 2016.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

21. 10. 2015 17:00 Autor: zp
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.