(Zdroj: Herminapress.cz ) 19x FOTO

Fotograf Jadran Šetlík dopajdal na pražský Dobrofest o berli! Co se mu stalo?

Přestože má uznávaný fotograf Jadran Šetlík před operací kyčle a chodí o berli, nenechal si o víkendu ujít jedinečný hudební festival Dobrofest na pražské Štvanici. Pestrá doprovodná nabídka dětských aktivit zaujala nejen syna Fabiana, ale i téměř třináctiletou dceru Sofii. Bylo těžké přemluvit slečnu Šetlíkovou, aby strávila odpoledne s rodiči?

„Když se rozhodneme, že někam jdeme jako rodina, většinou držíme za jeden provaz. Ale děti se těšily. Baví se, vždycky si přijdou jen doplnit platební čip, aby měly na zmrzku nebo limonádu a jsou v pohodě. Je tu příjemná atmosféra, koncerty jsou super, mám tu přátele, rodinu, co si víc přát. Baví mě i spojení Dobrofestu s organizací Člověk v tísni, to má smysl,“ uvedl Jadran Šetlík a nastínil svoji náplň právě začínajícího léta. „Přes léto moc odpočívat nebudu, protože pokračuji v cyklu Osobnosti naší vlasti. Focením kosmonauta Vladimíra Remka navazuji na fotografie pilotů RAF a jsem v jednání s dalšími špičkami svého oboru letci Jirmusem, Šonkou a Kopfsteinem. No a na podzim mě čeká operace kyčle. Jak vidno, tělo sice chátrá, ale duch zůstává svěží a tvůrčí,“ smál se Jadran Šetlík, který pod širým nebem seděl na lavici s manželkou a přáteli.

Spokojený s průběhem festivalu Dobrofest JRD byl i jeho duchovní otec, majitel firmy JRD, Jan Řežáb, kterému se touto akci povedlo spojit dohromady několik aspektů: setkání lidí, umění, poučení a charita. Vždyť na konto organizace Člověk v tísni nakonec putovalo 400 000 korun.

„Člověk v tísni je podle mého mínění jedna z nejlepších záležitostí, co Češi dali světu. Firma JRD celý festival uspořádala, zafinancovala a jediné, co museli účastníci udělat, zakoupit si Skutečný dárek na stránkách Člověk v tísni. Zkusili jsme zatím Dobrofest jako neveřejnou akci zaměřenou na rodiny, ale profi udělanou, se skvělými umělci Jaroslavem Uhlířem, Lenkou Dusilovou, Ondřejem Rumlem, Marií Rottrovou, skupinou Portless či souborem Coro Piccolo. Pobavil se každý.“

A když prý k tomu Jan Řežáb přidá skvělé prostředí lesoparku na Štvanici, má Dobrofest zaděláno na další ročníky.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz

10. 6. 2019 16:00 Autor: MH
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.