(Zdroj: Herminapress.cz ) 44x FOTO

František Janeček: Fantom opery se má na co těšit!

PRAHA – Producent František Janeček „vytáhl“ včera podstatnou část protagonistů chystaného muzikálu Arnolda Lloyda Webbera Fantom opery do Goja Music Hall, kde bude mít 13. září premiéru česká verze tohoto nejslavnějšího světového díla. Jak svým ovečkám vysvětlil, pozval je na pracovně-obhlížecí schůzku, aby na vlastní oči zjistili, jak jeviště vypadá od dubnového zahájení prací.

„Všechno klape, jak má. Jak vidíte scéna bude skutečně grandiózní a trochu megalomanská. Pro představu, bude čtyřikrát větší, než jsou běžná divadelní jeviště. Fantom opery se má na co těšit! Část kulis a dekorací už je tu, ovšem zdaleka ne všechno. Pracuje se tu naplno a za pár dnů, jak jistě víte, přesněji v pondělí zde už proběhnou i první zkoušky,“ vysvětlil zúčastněným, mezi nimiž nechyběli třeba oba Fantomové Radim Schwab a Marian Vojtko, tři alternující Raoulové – Bohuš Matuš, Tomáš Vaněk, Michal Bragaganolo, dvě dámy, které se podělí o hlavní ženskou roli Christiny Daaé Monika Sommerová a Michaela Gemrotová a i pár členů company.

Kulisy, dekorace a další technické „nezbytnosti“ zatím do Goja Music Hall přivezlo na třicet kamionů, dalších minimálně deset dorazí se svým nákladem v dohledné době. Velký příběh si prostě zaslouží velké přípravy.

„ Samozřejmě Fantom opery bude uveden tak, jak je psáno a dáno v originále, jen, jak bylo řečeno, na podstatně větším jevišti. Zpěváci dostali zhruba před měsícem scénáře a noty, nacvičují se už choreografie, probíhají i zkoušky kostýmů. A právě oblečení a zmíněné kulisy patří v rozpočtu muzikálu k těm finančně nejnáročnějším. Kolik to je, ale neřeknu. Na to je brzy,“ uvedl režisér představení Petr Novotný.

26. 6. 2014 13:53 Autor: Herminapress.cz
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.