Jakub Bína: Pod Jakubovým vedením se do formy dostával i reportér Jan Tuna... (Zdroj: Stream.cz ) 4x FOTO

Frontman populární české kapely ztratil pud sebezáchovy a hazarduje se zdravím

Jakub Bína alias MC Jacob je známý především jako energický frontman jedné z nejslavnějších českých elektronických kapel Skyline. V posledních letech se ale rapper s růžovým čírem kromě hudby věnuje profesionálně také sportu, a to v posilovně i před kamerou. Zpátky na vrchol dostal v reality show internetové televize Stream.cz desítky soutěžících, reportéra Jana Tunu, moderátorku Karolínu Vrbasovou nebo Kazmu. Nejeden z nich si přitom sáhl na dno svých fyzických a psychických sil.  Na pokraji vyčerpání se dost často ocitá i samotný Bína, který nešetří ani sám sebe. Tentokrát ale zašel až příliš daleko.   

Se stejnou vervou, s jakou řádí na koncertech skupiny Skyline, se před pár lety vrhnul Jakub Bína do cvičení. Pravidelnými tréninky proměnil své neforemné tělo v přehlídku svalů a o své zkušenosti se začal dělit coby trenér a instruktor kondičního posilování.  Ale to mu pořád není dost. V letošním roce se hodlá zúčastnit několika závodů, ze kterých se slzami na krajíčku odstupují i ti největší drsňáci. Jedním z nich je extrémní horský ultramaraton Beskydská sedmička, kteří organizátoři nedoporučují absolvovat bez připojištění. Závodníci na trase dlouhé 95 kilometrů s převýšením 5 500 metrů čelí ostrým srázům, rozbahněným cestám, na kterých je problém se vůbec udržet na nohách, únavě, křečím, zimě a totálnímu vyčerpání.

„Dělá mi radost překonávat sám sebe, dává mi to sílu. Na závod se poctivě připravuju a běhám v kopcích, kde se dá. V Alpách jsem si vyzkoušel, jaký je to pocit běhat v 2 500 metrech, v Praze běhám s tréninkovou maskou, abych byl na extrémní podmínky perfektně připravený,“ popisuje Bína nadšeně svůj tréninkový plán srovnatelný s výcvikem elitních vojenských jednotek.   

Kromě obávané B7 si pro formu zaběhne ještě pár půlmaratonů, extrémní překážkový závod a zasprintuje na vrchol skokanského můstku. „Sport je můj život a nedokážu si bez něj představit ani jeden den. Závody mě motivují na sobě pracovat, jít si za svým cílem, nevzdat to u první překážky a vydržet až do konce. Ten pocit doporučuju všem, stojí za to,“ dodává s úsměvem Bína.

 

 

27. 4. 2016 14:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.