You need to install or upgrade Flash Player to view this content, install or upgrade by clicking here.
Připomeňte si videoklip Leny Yellow k songu Fever. (Zdroj: YouTube ) VIDEO

Gangsta matka Lena Yellow bude předskakovat britské kapele Incognito

Zpěvačka vokálního kvarteta Yellow Sisters a projektu Mateřská.com, Lenna Yellow vystoupí jako support britské acid jazzové legendy Incognito. Stane se tak v neděli 25. října od 20 hodin v pražském Lucerna Music Baru, který v ten den slaví 20. narozeniny.

Lenka Jankovská, jak zní její vlastní jméno, založila v roce 2012 s Bárou Vaculíkovou (dcerou Petry Černocké) z Yellow Sisters úspěšný projekt Mateřská.com, v rámci něhož vydaly desku Laktační psychóza, která obsahuje písničky plné nadsázky, sebeironie a pocitů novopečených matek, o čemž svědčí názvy jako Gangsta matka, Hodinový manžel nebo Dneska hlídá chlap.

Loni vyšlo Leně Yellow sólové album Positivity, které obsahuje autorské skladby (její a Tomáše Sýkory) a dvě originálně zpracované písně od skupiny Incognito a písničkářky Carole King. Základní sestavu doprovodné kapely tvoří vedle kapelníka a pianisty Tomáše Sýkory bubeník Adam Koller, kytarista Tomáš Fuchs a baskytarista Miloš Klápště. Na projektu se podílí řada hudebních hostů jak z domácí scény, tak z USA a Austrálie.

„Velkou radost mi udělali černošští zpěváci z Berklee College of Music, kteří nám nahráli vokály a dodali tak desce soulový nádech. Byli jsme s nimi při nahrávání ve spojení přes Skype. Splnila jsem si tak svůj sen,“ dodává Lena, která v roce 2012 soutěžila v Hlasu Česko Slovenska.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

20. 10. 2015 18:30 Autor: zp
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.