(Zdroj: Herminapress.cz ) 25x FOTO

Gentleman Klepl je nadšený! Kytky pro přítelkyně má hned u nosu

Jana Krausová je nejen výborná herečka, ale jak se mohli novináři a fotografové včera na vlastní oči přesvědčit, téměř dokonale zvládá i umění aranžování květin a výroby pugétů. Na slavnostním křtu nového květinářství Květiny Za oponou, které vzniklo v palaci Fénix, hned naproti divadelní kavárně a divadlu Studio DVA, kde i Jana hraje, se pustila do díla a výsledkem byla kytice, za níž by se nemuset stydět ani profesionál.

„No, lehce přibrzděme. Jako každá žena mám samozřejmě květiny ráda, ráda je dostávám, a ne jen sporadicky, ale docela často. Nedávno třeba od rodiny při oslavě narozenin. Také si je pěstuji, občas i vyrobím nějakou tu kytici jako třeba dnes tady, baví mě to, ovšem jsem a zůstanu květinářkou amatérkou. Tak se mi to líbí, tak mi to vyhovuje, a tak to také i zůstane,“ s úsměvem uvedla Krausová.

O vlastní květinářskou tvorbu se pokusila i Janina kolegyně Anna Šišková, nezahálela ani Berenika Kohoutová. Ivana Chýlková spolu Evou Holubovou a Monikou Absolonovou si zvolily roli pozorovatelek a sledovaly, jak se komu dílo daří. Mužskou část divadelního souboru Studia DVA, který se akce účastnil, tvořil mj. Mojmír Maděrič, který ovšem za prodejním pultíkem aktivitou nehýřil, a Bob Klepl. 

„Doufám, že časem, až se to rozjede naplno si budou moci návštěvníci divadla tady koupit něco originálního, třeba pugét pojmenovaný kytička Boba Klepla, který bude složen z květin mému srdci blízkým, nebo budou-li chtít po představení potěšit někoho jiného, vyberou např. pugét s názvem Eva Holubová, kde budou zase Eviny oblíbenými kvítky. To je můj, zatím tajný nápad, s nímž v budoucnu chci seznámít zodpovědná místa. Jinak, podle mě, to byla skvělá myšlenka otevřít tu divadelní květinářství, takže v pasáži Fénix teď my i diváci máme tři okrasné kulturní stánky – ono květinářství, kavárnu a divadlo, prostě je tu kultura tři v jednom. A pro mě osobně je tenhle počin navíc vítán i proto, že rád dávám svým kolegyním a kamarádkám květiny a teď budu mít prodejnu hned u nosu,“ nechal se slyšet Bob Klepl.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

15. 2. 2017 11:00 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.