You need to install or upgrade Flash Player to view this content, install or upgrade by clicking here.
(Zdroj: YouTube ) VIDEO

Gipsy.cz přichází s novým klipem! Hrají v něm i tanečníci ze StarDance

Gipsy.cz přichází po třech letech s novým singlem Jižní spojka. Text písně si pohrává s dvojsmysly a rozebírá téma nevěry ve spojení s moderní technologií. Gipsy.cz zůsvají věrní svojí pozitivní energii a temperamentu a posouvají svůj zvuk zase o krok dál.

Kapela už nějakou dobu experimentuje s novým zvukem, aniž by však měnila složení nástrojů. „Hledali jsme něco, co by sedělo k dnešnímu beatu a při čem bychom neztratili náš typický sound. Kombinace basy, akordeonu a houslí může daleko přesahovat romskou hudbu - můžeš se inspirovat v blues, americkém folku, country a přitom zůstat ve vodách popu. Ten výsledek je ale pořád stejný - chceme, aby se lidi na našich koncertech bavili a to se nám daří,” vysvětluje zpěvák Radek Banga.

Od doby, kdy Gipsy.cz vydali poslední desku, uplynuly už tři roky. Že by se ale jednalo o čas naplněný odpočinkem, se rozhodně říct nedá. Koncerty u nás i v zahraničí doplnila Radkova účast v soutěži Stardance a tvrdé taneční tréninky, zpěvák také doprovázel Karla Gotta na  jeho podzimním turné, kde společně zpívali píseň, kterou pro mistra složil. Právě skládání písní je Radkova další velká záliba, skládal už třeba i pro Hanu Zagorovou. 

Kromě hudby se Radek věnuje také programům prevence patologických jevů v chování, který se jmenuje Když chceš, tak to dokážeš. „Skrze svůj životní příběh se snažím motivovat mladé lidi k lepšímu životu bez drog, násilí a hlavně chci ukázat, že člověk může být čímkoliv, o čem sní. Program je, myslím, úspěšný, o čemž svědčí obrovský zájem nejen základních, ale také středních škol, gymplů i speciálek. Dělám tohle už přes pět let a stále mě to velmi naplňuje,” dodává zpěvák. 

 

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

14. 10. 2016 16:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.