(Zdroj: Herminapress.cz ) 13x FOTO

Gondík běžel štafetu maratonu ve hvězdné sestavě.

Moderátor a zapálený běžec Dalibor Gondík se proběhl v neděli po Praze. Cílem byl nejen běh pro radost, ale i propagace společnosti pro podporu lidí nemocných epilepsií.

Gondík, který denně naběhá kolo deseti kilometrů, nechal uběhnout celou trať  Volkswagen Maratonu Praha povolanějším běžcům. Sám si svůj  díl maratonu  uběhl   ve štafetového běhu. Parťáky mu dělali  opravdu  hvězdní sportovci veslař Ondřej Synek, lyžař Michal Šlesingrer a triatlonista Vendula Frintová. A vůbec se neloudali. Ze šesti stovek  přihlášených štafet skončili pátí.

Dalibor, který první epileptický záchvat dostal přes patnácti lety a poslední před rokem a půl, běhá rád a intenzivně. Doporučuje mu to i jeho ošetřující lékař, který ho též občas přihlásí na charitativní běh pro podporu lidí s epilepsií a tak propaguje  Společnost.E,  která se dlouhodobě zabývá pomocí těmto lidem.

 

Dalibor Gondík nebyl sám, kdo si chtěl při neděli vyběhnout. Stejný  nápad měl i profesor Pavel Pafko, zpěvák Michal Malátný, Roman Šebrle nebo modelka Lucie Křížková Váchová.

Sledujte také Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz  a facebook.com/aplausin

4. 5. 2015 11:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.