(Zdroj: Herminapress.cz ) 16x FOTO VIDEO

Gott pozval všechny na Bertramku! A co nato Ivana?

Je viditelně v pohodě a dobrém rozmaru, nešetří vtipy a úsměvy. Zpěvák Karel Gott má formu. Přesvědčil o tom početnou obec diváků v areálu výcvikového centra organizace Helppes při promoci patnácti nových absolventů  Helppsí akademie – nově vycvičených asistenčních, signálních a vodících psů.

„To je skvělé, že se tu sešlo tolik lidí při předávání těchto čtyřnohých přátel člověka těm, kteří to potřebují. Je to velice záslužná činnost a já jsem rád, že tu už poněkolikáté mohu být a přijdu určitě i příště,“ uvedl zpěvák, který současně pozval skoro tisícovku přihlížejících k sobě na Bertramku. „Počasí nám navíc přeje, tak se po programu seberme a pojďme,“ doplnil s úsměvem. Zatímco lidé aplaudovali, na čelech početné ochranky bezesporu vyvstal studený pot. Když ale partička svalovců pochopila, že jde o vtip asi jí spadl kámen ze srdce a opět plnila svou povinnost. Nepustit ke Gottovi nikoho blíž, než na dva metry.

Zpěvák ovšem nepřišel jen pozdravit diváky, ale zazpíval i tří písničky a pak předal jednoho z nově vycvičených psů dvojici brášků, kterým bude pomáhat. „Přeji všem hodně štěstí, klukům i psu Hektorovi, aby jim to klapalo a všichni byli spokojeni,“ dodal.

Podobně aktivně si počínal i Meky Žbirka. I on předal vodícího psa, zazpíval a popřál veřejně prospěšné organizaci Helppes hodně učenlivých a přátelských psích studentů.

„I já jsem tu poněkolikáté a vždycky se těším na tato setkání.  Je velice příjemné sem přijet a udělat něco pro dobrou věc. Mám za sebou koncertní turné, snad se nebudu rouhat, když řeknu vydařené a možná je to na mě vidět, ale chybět jsem nemohl. Sám mám dva psy, takže o nich něco vím. Rozhodně ale nejsem chovatel a další zvířata si už pořizovat nebudu. Nechci konkurovat zoologickým zahradám, takže se současným párečkem si bohatě vystačím,“ řekl Žbirka.

Kromě zmíněných pánů, kteří mimo jiné ještě společně zakrojili oslavný dort k 15. výročí organizace Helppes, přišla vydařenou akci podpořit i řada dalších známých osobností, mj. Marta Kubišová, Hana Kynychová či Lenka Filipová.

26. 9. 2016 07:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.