Vilma Cibulková a Viktor Preiss si prvenství v rozhlasové anketě bezpochyby zaslouží. (Zdroj: Herminapress.cz ) 6x FOTO

Gratulujeme! Vítězi ankety Neviditelný herec se stali Vilma Cibulková a Viktor Preiss

Decentní oslavu si v rámci rozhlasového pořadu Tobogán užila v Divadla u hasičů šestice známých herců a hereček. Moderátor Aleš Cibulka (38) tu vyhlásil výsledky 19. ročníku ankety Týdeníku Rozhlas Neviditelný herec aneb Nejpopulárnější herecký výkon na vlnách rozhlasu.

Prvenství v ženské kategorii získala Vilma Cibulková (52) za četbu Dusím se ve vlastní šťávě autorky Betty MacDonaldové. Přestože už má doma řadu ocenění za své herecké výkony, nezastírala radost a dojetí. „Tohle ocenění za rozhlasovou práci paří mezi mé nejsrdečnější. Velice si ho cením. Samozřejmě zasloužila se o ně hlavně Betty MacDonaldová, protože napsala krásnou věc, ale i kolegové, kteří se na nahrávce podíleli,“ řekla Cibulková, která kromě ceny dostala po skončení pořadu navrch pusu od svého partnera Pavla Jakuba Ryby (53).

Mužskou kategorii ankety vyhrál Viktor Preiss (68). „Rozhlas nabízí mnohdy role a příležitosti, které herec v divadle nebo filmu nepotká. Já čím jsem starší, tím raději s ním spolupracuji. Tohle prvenství jsem u posluchačů získal za roli tuláka Martina Doula ve hře Studna světců. Byla to nádherná práce a těším se na další,“ uvedl herec. 

Pomyslné stříbrné medaile si odnesli Taťjana Medvecká za roli Ann ve hře Sbohem a Dalimil Klapka za četbu knihy Vzpomínání v bílém. Třetí místa vybojovali Valérie Zawadská za četbu Guláš pro Masaryka a Marek Holý, který načetl knihu Tichý dech.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

16. 10. 2015 11:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.