Herečky Petra Nesvačilová a Alena Mihulová (Zdroj: Herminapress.cz ) 6x FOTO

Hádejte, která z hereček hraje zlatokopku a která zakřiknutou knihovnici?

Před třemi lety na festivalu v Českém Těšíně navštívil dramaturg a režisér Pavel Ondruch komedii polského autora Marcina Szczygielskiho Skořápka a od té doby, jak přiznal, ji chtěl přivést i na česká jeviště. A podařilo se. Komedii pro dvě ženy o nečekaném přátelství a cestě ke svobodě uvede v České premiéře 27. dubna Divadlo Ungelt.

„Víte, skoro okamžitě po zhlédnutí toho představení jsem věděl, že jedna z rolí je úplně šitá pro Alenu Mihulovou a jsem moc rád, že na nabídku zahrát si zakřiknutou knihovnici, kývla. Její protipól, suverénní zlatokopku hraje neméně výborná Petra Nesvačilová. Takže já, jako dramaturg a režisér jsem naprosto a zcela spokojen,“ řekl Pavel Ondruch.

„Je to skvělá hra. Je uváděná jako komedie, ovšem je v ní mnohem víc. Jsem přesvědčená, že diváci budou odcházet nejen pobaveni, ale trochu je donutí se i zamyslet. Je to hluboce lidský příběh o dvou ženách, o střetu dvou rozdílných světů, které se postupem času sbližují. Osobně z ní mám skvělé pocity, i když musím přiznat, že se blížíme k premiéře a je to docela honička. Jsou tam dlouhé monology, a když hrajeme jen ve dvojici, tak textů musíme zvládnout docela hodně. Jsem ale ráda, že tuhle roli hraji a jsem i šťastná, že partnerkou a zpočátku protivnicí a na závěr přítelkyní v příběhu je Petra Nesvačilová. Výborně jsme si „sedly“ a je nám spolu na jevišti dobře,“ uvedla Alena Mihulová. A stejné pocity má i její divadelní „parťačka“.

„Opravdu je to velice dobrá komedie, která nemůže nechat nikoho chladným. Je to takový žánrový mix, a to je na Skořápce parádní. Přiznám se, že jsem měla velkou radost, když mi roli oné zlatokopky ředitel Ungeltu Milan Hein nabídl a myslím si, že se tohle představení rozhodně bude líbit,“ doplnila Alenu Mihulovou Petra Nesvačilová.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

20. 4. 2016 15:30 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.