(Zdroj: Herminapress.cz ) 8x FOTO

Hádek: Zabrat mi dalo hlavně kázání v kapli Betlémské!

– O něco méně „profláknutý“ z bratrské dvojice bratří Hádků, Matěj, se po nedávné roli ve filmu Kobry a užovky objeví i na obrazovkách České televize. Představí se v hlavní roli Jana Husa ve stejnojmenné trilogii scénáristky Evy Kantůrkové a režiséra Jiřího Svobody, která bude uvedena 29. – 31. května.

„Jak jsem se k téhle roli dostal? Nebylo to tak, že by režisér zavolal a nabídl mi jí, ale ozvali se mi z produkce, jestli bych měl zájem zúčastnit se spolu s dalšími čtyřmi adepty kamerových zkoušek. Nejdřív jsem to bral jako srandu a dobrý vtip. Já a hrát Jana Husa. To by mě asi v nejbujnějších snech nenapadlo, ale k mému překvapení a radosti to klaplo. Byla to skvělá role a vážím si toho, že jsem si ji mohl zahrát,“ nechal se slyšet Matěj.

Natáčení trilogie nebylo ovšem pro Hádka prý vůbec jednoduché, spíše naopak. Jednak musel trošku zhubnout, což nebyl takový problém a pak, a to mu dalo nejvíc zabrat, se musel naučit sáhodlouhé texty. „Vůbec nejnáročnější bylo pro mého Husa kázání v Betlémské kapli, která byla zaplněná komparzisty. Vzduch se tam dal krájet a do toho jsem kázal. A ne jen pár chvil, ale jak se mě osobně zdálo, strašně dlouhou dobu. O Husovi bylo známé, že byl řečník a rétor a dokázal dlouho mluvit spatra, já se to musel nabiflovat. Ale zaťukám to, dopadlo to dobře a zvládl jsem to,“ s úlevou doplnil herec.

V již zmíněném filmu Kobry a užovky, hrál Matěj spolu s bráchou Kryštofem. Nerýsovala se bratrská spolupráce i při realizaci Jana Husa? „A víte, že ano? Bylo to ale ještě na začátku a Kryštof mohl hrát Husova bratra. Bohužel, neklaplo to hlavně z jeho časových důvodů. Tak snad někdy jindy,“ dodal Matěj Hádek. 

 

Sledujte také Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz  a facebook.com/aplausin

23. 5. 2015 09:00 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.