(Zdroj: Herminapress.cz ) 51x FOTO

Halina křtila novou knihu - Aneb: když máš depku, dej si něco k snědku!

PRAHA - Sabina Laurinová, Nela Boudová, Kateřina Brožová, Světlana Nálepková s vnoučkem a řada dalších více či méně známých hostů dorazila včera vpodvečer do Domu u Kamenného zvonu na křest nové knížky Haliny Pawlowské Chuť do života. A jak všichni zúčastnění potvrdili, rádi a s chutí.

„Jde o takový netradiční soubor povídek a receptů. Všechna jídla jsme spolu s Lubomírem Teprtem, který je spoluautorem, na vlastní chuťové pohárky vyzkoušeli a čtenáři se nemusí obávat, že si uvaří něco, co by jim nechutnalo. Jde o rady a recepty, které nezabijí kuchaře ani ty, pro které naše prezentované dobroty připravíte. Jsou tam zdravé a samozřejmě i ty ne zrovna vychvalované, ale vynikající pokrmy, nad nimiž by dietolog trochu posmutněl. V každé situaci ovšem platí – když máš depku, dej si něco k snědku,“ přiblížila svou stravovací filozofii a současně i obsah svého dílka Halina.

Kmotrem knihy se stal gurmán a milovník dobrého jídla Jakub Kohák. Ten si ještě před samotným křtem pár receptů prostudoval. „Určitě si knížka najde řadu příznivců, ostatně i já jsem si po letmém přečtení jednu či dvě kapitoly oblíbil a až bude chvilka, vrátím se k nim zpět. Kmotrovství Chuti do života jsem se zhostil rád. Také uvažuji, že bych v dohledném čase vydal knihu. Ovšem ne kuchařskou, v tomhle směru už toho není tolik co objevovat, ale bude to román ze života. A až někdy spatří světlo světa požádám zase já Halinu Pawlowskou, aby se stala kmotrou. My spisovatelé si musíme pomáhat,“ s úsměvem uvedl Jakub Kohák.

19. 6. 2014 01:18 Autor: Herminapress.cz
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.