Aleš Háma, Michal Kavalčík (Zdroj: Herminapress.cz ) 12x FOTO

Háma sklouznul na šikmou plochu! Stáhnul sebou Michala Kavalčíka alias Rudu z Ostravy?

Tak to je docela překvapení. Herec, moderátor a muzikant Aleš Háma sklouzl na šikmou plochu. Z klaďase a sympaťáka se během několika let stal docela solidní zloduch. A navíc si změnu pochvaluje.

„Je to tak, co bych zapíral. Zatímco před více než pěti lety, kdy se muzikál Adéla ještě nevečeřela, hrál tady v divadle Broadway, jsem byl režisérem Radkem Balašem obsazen do role slavného amerického detektiva Nicka Cartera, teď mi při chystaném návratu zmíněného muzikálu, dal stejný pan režisér roli šíleného vědce Ruperta von Kratzmara. Ovšem vůbec mi to nevadí. Naopak ta role mě hodně baví,“ vysvětlil Aleš v pauze při včerejší zkoušce. Jak přiznal, měl velkou radost, když v Adéle hrál Cartera a možná ještě větší má jako současný padouch.

„Záporák je vždycky barvitější a líp se hraje. Vždycky je lepší hrát, podle mě, Kostěje nesmrtelného, než prince. Já jsem absolutně spokojen a užívám si to,“ doplnil Háma. Naopak fungl nového Cartera si střihne Michal Kavalčík, alias Ruda z Ostravy.

,,No, takováhle nabídka se neodmítá. Tohle je gentleman, který je furt ve střehu a ještě k tomu všemu musí být i vtipnej. Prostě role ušitá pro mě,“ se skromným zapýřením uvedl Michal. Jeho alternantem bude už osvědčený Nick Carter z původní verze, Petr Vondráček.

„Já jsem neviděla tu první verzi muzikálu, ale přesvědčila mne osobnost Radka Balaše. Já ho znám ještě jako malého kluka a teď i coby uznávaného režiséra a proto nebylo, co řešit. Jen jsem měla trošku obavy, jestli mu nebude vadit, že jako hraběnka Thunová budu mít takový silnější přízvuk. Nevadilo, hraběnky ho občas mívají, takže jsem tu a moc ráda,“ uvedla Chantal Poullain, která se bude střídat v roli s Terezou Kostkovou.

Kromě zmíněných se v představení, které bude mít premiéru 6. října představí i Martin Dejdar, coby druhý Rupert von Kratzmar, komisaře Ledvinu alternují Vlastimil Zavřel s Václavem Svobodou, profesora ve výslužbě Albína Bočka ztvární Josef Laufer nebo Petr Kostka a na jevišti se objeví i řada dalších známých herců a zpěváků.

„Zkoušíme od začátku června a pojedeme v rychlém tempu jen s minimálními přestávkami až do premiéry. Oproti původní Adéle se změnilo tak asi z šedesáti procent obsazení. Chtěli jsme přilít do představení novou krev a občerstvit ho a zatím mám ze zkoušek velice dobrý pocit,“ nechal se slyšet režisér Radek Balaš a opět se se svými „ovečkami“ pustil do zkoušení.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

 

22. 8. 2016 15:00 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.