(Zdroj: Herminapress.cz ) 25x FOTO

Hana Maciuchová dala pac na křtu psího kalendáře a prozradila, pro jaké chlupáče má slabost

Hvězdou křtu charitativního kalendáře Dej pac se stala herečka a patronka projektu Hana Maciuchová. Ta celý večer doslova zářila štěstím a měla k tomu důvod! Nejenže se naplno vrátila do života po nedávné nemoci, ale podpořila také dobrou věc. Přestože herečka sama žádného chlupáče nevlastní, už od dětských let má výjimečný vztah k jednomu plemenu.

„Můj tatínek měl vždycky čistokrevné vlčáky. Mám k nim hřejivý, téměř milostný vztah,“ přiznala Maciuchová. Rozplývala se ale také nad výkony mladších kolegů, kteří ukázali své hudební nadání. Na pódiu se vystřídaly organizátorky akce Barbora Smejkalová a Dáša Zázvůrková, ale také zpěvačka Markéta Procházková.

„Já zvířata miluju, ale nemám vlastní, protože bych na ně neměla čas. Čekám, až zpomalím a to se pomalu blíží. Potom budu mít ptáčky, psy a další zvířata. Teď by to hlavně nešlo, protože jsme v podnájmu, tak také čekám, až se přestěhujeme, protože chci, aby ten pes měl výběh. Strašně se na to těším, až budu dojíždět někam daleko, kde se vždycky zavřu a pak pojedu zase daleko do práce,“ promluvila Markéta o svých plánech. Tím si splní svůj dětský sen, neboť jí rodiče chlupatého mazlíčka nikdy nedopřáli. „Měla jsem akorát rybičky, protože naši pejska nechtěli a navíc mám bráchu alergika. Takže jsem nemohla vyrůstat s čímkoliv, co má srst,“ řekla muzikálová kráska a dodala, že zatím si to vynahrazuje alespoň tím, že ve volném čase jezdí na koni a pomáhá zvířatům v útulku.

V Občanské plovárně, kde se událost konala, nemohl chybět ani milovník němých tváří Roman Tomeš, který má s herečkou Michaelou Tomešovou doma křížence Akorda a Jack Rusella Mimi. Před půl rokem se ale jejich čtyřčlenná rodina rozrostla o dalšího člena - syna Kristiána. Jak proběhlo jejich první setkání? „Bylo velmi pozitivní. Když jsme ho přivezli, položili jsme ho na zem a oni si ho očuchali, olízli a utekli. Ale od té doby ho každé ráno přivítají olíznutím. Jsou to praví ochranáři a nežárlí na něj. Jen ten větší má rád pozornost, a když cítí, že ten malej má lásky víc, tak se občas vetře. Je to roztomilé,“ svěřil se hrdý tatínek, jenž na akci zazpíval písničku Podpantoflák a zavtipkoval, že vychází z jeho momentálního života.

Akci si užili jak známé osobnosti mimo jiných Kateřina Kaira Hrachovcová, Jitka Sedláčková, Dáša Zázvůrková, Ivana Korolová, Veronika Kubařová či Karel Voříšek, tak přítomní psí mazlíčci. Organizátorka Bára Smejkalová dokonce potvrdila, že se můžeme těšit i na příští ročník. A jak nápad vůbec vznikl?

„Když nehraju, věnuju veškerý svůj volný čas trénování psů. Před rokem mě napadlo, že oslovím Dášu Zázvůrkovou, protože vím, že psy miluje. Shodli jsme se na tom, že nafotíme kalendář s osobnostmi, které jsou nám blízké a pokusíme se pomoci,“ řekla herečka Bára Smejkalová. 

Výtěžek z kalendáře, v němž pózují umělci s psími kamarády poputuje organizaci Home4Pet, která hledá opuštěným pejskům nový domov.

 

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

5. 10. 2017 11:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.