(Zdroj: Herminapress.cz ) 17x FOTO

Hanák, Šteindler, Vávra vzpomínali na alkoholická mladá léta

Režisér Tomáš Vorel splnil svůj slib zpřístupnit do konce roku 2016 celou svou filmotéku na internetu zdarma. Posledním filmem v řadě je tak digitalizovaná a restaurovaná verze filmu Cesta z města (ke zhlédnutí na https://youtu.be/F1CCdFPh7hA) v hlavní roli s Tomášem Hanákem. A k tomu režisér přidal ještě další filmy včetně těch, které točil už na FAMU.

„Na YouTube je letos tedy moje kompletní filmotéka. Chybí pouze filmy Pražská 5 a Kouř, jejichž vlastníkem je Státní fond kinematografie a o jejichž digitalizaci stále jednáme,“ říká režisér Tomáš Vorel na setkáni u příležitosti digitalizace jeho filmu Cesta z města s Tomášek Hanákem.

Zároveň začal Vorel připravovat nový celovečerní film s názvem Cesta domů. V něm diváci uvidí opět Bolka Polívku a Evu Holubovou jako Papošovi, Tomáše Hanáka a Barboru Schlesingerovou jako Marákovi a jejich potomky Tomáše Vorla jr. a Annu Linhartovou. 

„Cesta domů je završení osudu těchto tří rodin, kteří žijí na venkově, živí se vlastníma rukama a statečně čelí přírodním živlům a agresivitě měst. Cesta domů bude obrazově hudební oslavou české krajiny a dosud žijících zvířat,” vysvětluje Tomáš Vorel.  

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

21. 12. 2016 17:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.