(Zdroj: Archiv Nadace Hanky Kynychové ) 21x FOTO

Hanka Kynychová zařídila nemožné! Děti z děcáku v Humpolci tančily v muzikálu Alenka v kraji zázraků

Děti z Dětského domova v Humpolci zažily to, co se ostatním dětem asi nikdy nepovede. Jako vítězové projektu Nadačního fondu Hanky Kynychové Hejbejte se a zpívejte, se představily v rámci představení muzikálu Alenka v kraji zázraků, se svým vlastním desetiminutovým vystoupením. Na podium Divadla Hybernia je uvedla sama Hanka Kynychová.

„Disciplína muzikálu vstoupila do našeho projektu asi až ve třetí ročníku. Zkoušeli jsme různé typy muzikálu a tento rok jsme usoudili, že děti by mohly už zvládnout Romea a Julii. S tím byly nejlepší humpolecké děti. A tak jsou tady. Vést projekt Hýbejte se a zpívejte je velká fuška, stojí to spoustu času a sil, ale když pak vidím ty děti zpívat a tančit, ničeho nelituji,“ řekla Hana Kynychová, která do dění kolem svého nadačního fondu zapojila i svou rodinu. „Bez nich by to ani nešlo. Holčičky se mnou tráví mezi dětmi hodně času a našly si tam i kamarádky. A také bez podpory manžela a syna bych to prostě dělat nemohla.“

Parta dětí z Dětského domova v Humpolci má ve svých řadách budoucího studenta Ježkovy akademie Lukáše Mazače.

„Pro mě to byla obrovská zkušenost. Tolik lidí v hledišti a také pobýt se známými umělci, je pro mě opravdu zážitek. Měl jsem velkou trému, hlas jsem sice udržel, ale klepaly se mi ruce. Ale jinak bezvadný,“ popisoval svoji velkou chvilku talentovaný Lukáš Mazač.

Své případné budoucí kolegy sledovala z portálu i představitelka kočky Šklíby herečka a zpěvačka Ivana Korolová.

„Já tu scénu z Romea a Julie velmi dobře znám a děti se jí zhostily úplně bezvadně. Jsou moc šikovní. Musely to pro ně být docela nervy, jít na velké podium, ale daly to! Když ještě trošku dopilují šerm, budou bezchybní. Ale to už se bavíme o detailech,“ zhodnotila výkon dětí muzikálová herečka Ivana Korolová.

Vystoupení dětí se líbilo i „Srdcové královně“ Martině Pártlové. „No, prima. Je vidět, že je to baví a zkouškám věnují hodně času. A to je dobře. Držím jim palce,“ řekla Martina Pártlová, která si dovede představit, že některé z dětí by mohla v budoucnu potkávat na podiu jako kolegu.

Představení mladých herců z humpoleckého dětského domova sledovali také Michaela Kuklová, David Gránský, Michaela Nosková, Petr Kutheil či Bořek Slezáček a v hledišti tleskali autoři scénáře muzikálu Alenka v kraji zázraků Jan a Jana Pixovi. 

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

3. 4. 2017 12:30 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.