You need to install or upgrade Flash Player to view this content, install or upgrade by clicking here.
Připomeňte si tímto klipem k písni Slunce v duši z filmu Ženy v pokušení dnešního oslavence. (Zdroj: YouTube/Infinity Prague ) 5x FOTO VIDEO

Happy Birthday: Krasavec Vojtěch Dyk dnes slaví 30. narozeniny!

Vojtěch Dyk je český herec a hudebník. Jeho rodiči jsou známý literární historik a spisovatel Radko Pytlík (86) a Věra Dyková (63), majitelka nakladatelství Emporius.

Ke zpěvu se Vojta dostal přes dětský sbor. Zpíval v kapelách Davidoff a TOP Dream Company. Proslavil se jako frontman kapely NightWork. Během posledních let se představil rovněž jako zpěvák brněnské swingové formace B-Side Band.

Divadlu se věnuje Dyk od svých patnácti let. Aby mohl studovat zpěv i herectví současně, zpěvu se učil soukromě na Konzervatoři Jaroslava Ježka a k řádnému prezenčnímu studiu docházel na DAMU. Takřka od počátku studií se objevoval na mnoha divadelních scénách, mezi nimiž bylo i Národní divadlo.

Dyk hrál například v primáckých seriálech Letiště a Velmi křehké vztahy. Do povědomí široké veřejnosti vstoupil i díky úspěšnému filmu Ženy v pokušení, v němž ztvárnil mladého záletníka. Ke snímku vznikla píseň Slunce v duši od kapely Nightwork, ve které zpívá právě Vojta Dyk.

Partnerkou Vojtěcha Dyka je herečka Tatiana Vilhelmová (37), před dvěma lety se jim narodil syn Alois. Herečka má ještě syny Františka a Cyrila s bývalým manželem Pavlem Čechákem.

K narozeninám přejeme Vojtovi všechno nejlepší!

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

23. 7. 2015 11:00 Autor: zp
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.