You need to install or upgrade Flash Player to view this content, install or upgrade by clicking here.
Podívejte se na český trailer ke snímku Mládí. (Zdroj: YouTube ) 4x FOTO VIDEO

Harvey Keitel o Mládí: Tuhle roli chci! Sorrentinův film vstupuje do českých kin

Slavnostní premiéra filmu Mládí spojená se startem nového distribučního labelu KVIFF Distribution proběhla 6. října v kině Světozor. Zítra Mládí italského režiséra Paola Sorrentina vstoupí do našich kin.

„Viděl jsem Sorrentinovy snímky Božský a Velká nádhera a dal mu vědět, že o práci s ním velmi stojím. Jeho filmy patří k nejkrásnějším, jaké jsem kdy viděl. Poté přišel scénář a já jsem řekl svému novému agentovi Johnu Burnhamovi z ICN, že tu roli chci! A dostal jsem ji. Nebo spíš – on mi ji sehnal,“ vyprávěl jeden z hlavních představitelů Harvey Keitel (76) na letošním filmovém festivalu ve Varech, odkud si snímek odnesl cenu diváků.

„Věříme, že spojení se značkou MFF Karlovy Vary pomůže nasměrovat diváky k tomu, že se jedná o výjimečné filmové dílo, které by nemělo uniknout jejich pozornosti,“ říká o novém projektu prezident karlovarského festivalu Jiří Bartoška (68).

V luxusním lázeňském hotelu ve švýcarských Alpách se každý rok setkávají staří přátelé Fred Ballinger (Michael Caine) a Mick Boyle (Harvey Keitel). Letos se zde Fred léčí pod dozorem své dcery (Rachel Weisz) a mezi léčebnými kúrami s Mickem vzpomínají na pestré životy hudebního skladatele a filmového režiséra a se suchým humorem komentují své chátrající tělesné schránky. Život kolem nich a ostatní excentričtí hosté – jihoamerická fotbalová legenda, mladý herec z Kalifornie nebo současná Miss Universe – jim poskytují bohaté podněty k úvahám o mládí, kráse, kreativitě, zkrátka o všem, co zahání myšlenky na blízký konec.

„Baví mě, jak Scorsese, Anderson nebo Sorrentino vyprávějí příběhy. Je to, jako když posloucháte hudbu. Je v nich něco, co se vám líbí, co se vás hluboce dotkne a možná vás i změní. I když to něco třeba neumíte přesně pojmenovat,“ doplňuje Keitel.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

7. 10. 2015 13:00 Autor: zp
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.