Principálka Divadelní společnosti Háta Olga Želenská oslavila 55. narozeniny. (Zdroj: Herminapress.cz ) 8x FOTO

Háta Olga Želenská se s ničím nepáře. Půlkulaté narozeniny a kulatou reprízu Světáků zvládla v jeden den

Herečka Olga Želenská (55), kterou znají fanoušci primáckého seriálu Přístav jako operní pěvkyni Lily, má před Vánoci spoustu práce. Spolu se svými kolegy z Divadelního spolku Háta odehrála už 250. reprízu představení Světáci. A po něm s nimi oslavila své půlkulaté narozeniny. K nim dostala kytici a úžasný marcipánový dort, který Háta, jak jí téměř všichni říkají, hned rozkrájela.

„Představení Světáci pro mě znamená velkou dřinu, ale taky velkou srandu. Všichni ho moc rádi hrajeme a hrajeme ho od premiéry pořád stejně, což je docela vzácné. Ale pokaždé tam vznikne situace, u které se odbouráme. Narozeniny slavím ráda, já mám všechno v životě ráda. Svoje roky netajím, je mi pětapadesát a připadám si na svůj věk tak akorát,“ říká Olga Želenská.  Představení Světáci má moc rád i Martin Zounar (48).

„Hrajeme ho už víc než čtyři a půl roku a lidi se na ně vrací. Moje oblíbená hláška je: ´To půjde, paní Trčková, to půjde´. Olince přeju k narozeninám hlavně zdraví, a aby měla pořád takový tah na bránu, jako má celý život. Ona je strašně fajn člověk, který miluje herce. Ale někdy umí být hodně přísná a dokáže nás srovnat. Já jsem v minulosti zazlobil, a dali jsme si pauzu. Řekla mi, že musím dostat lekci. Dostal jsem ji a pak jsem byl moc rád, když mi dala druhou šanci a nabídla mi krásnou roli,“ přiznává Martin Zounar. Martinova slova potvrzuje i Adéla Gondíková (42).

„Háta se nezdá, ale když ji rozčilujeme, umí nás srovnat. Jinak to ani nejde, herci jsou emotivní blázni. Ale jinak nás brání a má nás moc ráda. A my ji taky. Světáci jsou pro mě velké překvapení. Přiznávám, že já jsem byla první, kdo Hátě rozmlouval, abychom je uváděli. Bála jsem se toho srovnání se slavným filmem. Ale Lumír Olšovský představení moc šikovně zrežíroval a já jsem ráda, že jsem se v odhadu spletla,“ říká Adéla Gondíková. 

Olze popřáli k narozeninám také Miriam Kantorková, Filip Tomsa, Jana Zenáhlíková, Zbyšek Pantůček, Jan Přeučil a další kolegové.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

22. 12. 2015 08:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.