You need to install or upgrade Flash Player to view this content, install or upgrade by clicking here.
Podívejte se na oficiální český trailer. (Zdroj: YouTube/Forum Film ) 6x FOTO VIDEO

Helen Mirren oslňuje v novém filmu Dáma ve zlatém

Oscarem oceněná britská herečka Helen Mirren (69) právě září na plátnech kin v dramatu, které bylo natočeno na motivy skutečných událostí.

„Měli bychom se znovu shledat s tím, co je po právu naše,“ říká Helen Mirren ve snímku režiséra Simona Curtise Dáma ve zlatém, který je inspirovaný osudem slavného obrazu Gustava Klimta.

Dáma ve zlatém vypráví pozoruhodný příběh ženy, jež se rozhodla dosáhnout spravedlnosti a za každou cenu bojovat o dědictví, které její rodině právem náleželo.

Šedesát let poté, co byla za druhé světové války nucena utéct z milované Vídně, se Maria Altmannová (Helen Mirren) rozhodne získat zpět rodinný majetek, který jí byl zabaven nacisty. Patří k němu i umělecká díla nevyčíslitelné hodnoty, mezi jinými i slavný portrét Adele Bloch-Bauerové I. od Gustava Klimta, který se stal národním pokladem.

Za svého právního zástupce si vybere ne velmi zkušeného, ale o to odvážnějšího mladého muže Randyho Schönberga (Ryan Reynolds). Spolu se pustí do zdlouhavého a náročného soudního sporu s rakouskou vládou a Nejvyšším soudem USA, který se nakonec stane jedním z nejznámějších restitučních sporů v historii.

Slavnostní premiéra filmu Dáma ve zlatém v Lucerně přilákala i známé tváře, podívejte se do galerie.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

26. 6. 2015 17:00 Autor: zp
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.