Čerti navštívili Thomayerovu nemocnici. (Zdroj: Herminapress.cz ) 11x FOTO

Herci ze seriálu Přístav pobláznili nemocnici. Poznáte oba pekelníky?

Herci z primáckého seriálu Přístav se převlékli do kostýmů Mikuláše, anděla a čerta. Zuzana Slavíková (50), Kateřina Kaira Hrachovcová (41), Kristýna Kociánová (30), Václav Jiráček (37), Petr Vágner (38) a Dominika Býmová (27) nadělovali sladkosti a dárky dětem na dětské chirurgii v Thomayerově nemocnici v Praze. Protože děti byly po různých chirurgických zákrocích, včetně transplantací, čerti se je snažili spíš rozesmát, než vystrašit. Mikulášskou výpravu, která podělila zhruba pětačtyřicet dětí, zcela ovládla Kateřina Kaira Hrachovcová.

„Snažila jsem se být veselý čert, nechci, aby děti měly z dnešního odpoledne nějaké trauma. Čert by měl být zlobivý a škodolibý, ale zároveň dobrák. Moje mikulášská vzpomínka se váže k natáčení. Kdysi jsem točila s Karlem Kachyňou film Městem chodí Mikuláš, kde jsem hrála zdravotní sestřičku. Moc ráda na to vzpomínám,“ říkala. 

Kateřině dělal parťáka Václav Jiráček. Ten si čertovský kostým vyloženě užíval. Ale také na sebe prozradil, proč se snažil být hodný čert.  „Jako kluk jsem se čerta moc bál, protože k nám chodil sochař pan Adámek. My jsme byli jeho poslední štace, a protože před námi byla hospoda, byl čert nejen strašidelný, ale taky už dost nametený,“ smál se Václav. 

Mikulášská výprava měla dárky nejen pro děti, ale i pro sestřičky, kterým rozdala kafe a hrníčky. Zájmu čerta neušel ani primář oddělení. A protože zdravotníci celý rok vykonávali záslužnou činnost, čerti byli bez práce.

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

7. 12. 2015 12:30 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.