(Zdroj: Divadlo Rokoko ) 7x FOTO

Herec Jan Vlasák postrádá oddací list. A je tomu rád.

Herec Jan Vlasák je padesát let spokojeně ženatý a svůj oddací list má jistě pečlivě schovaný. Přesto se již po dvěstěpadesáté účastní jeho hledání a to v divadelní hře Oddací list.

Na prknech Divadla Rokoko komedie Oddací list oslaví 6. května 250. reprízu. Hra Ephraima Kishona má originální zápletku: Na v jedné izraelské rodině se provdává dcera, avšak konzervativní matka ženicha vyžaduje oddací list rodičů nevěsty. Ten však kupodivu není k nalezení. Řada komických situací s jemnou nadsázkou a chytrou ironií provokuje k zamyšlení, jestli bychom si vzali svého partnera i po dvaceti letech společného soužití. Inscenace měla premiéru 18. října 1999 a mezi diváky se stále těší velké oblibě.

 „Je to bravurně napsaná komedie, která zábavnou formou postihuje vztahy v běžné rodině. Různé stereotypy, urážky, trucování, zamilovávání se i odpouštění, tak jak to známe všichni,“ říká herec Jan Vlasák, kterého překvapuje i těší, že komedie diváky po 16 letech stále baví.

 

Oddací list zrežíroval pro Divadlo Rokoko Ondřej Zajíc a kromě Jana Vlasáka v inscenaci hrají Taťjana Medvecká, Marika Procházková, Marcel Rošetzký, Jiří Hána v alternaci s Martinem Hofmannem či Tomášem Novotným a Radka Fidlerová.

 

 

Sledujte také Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz  a facebook.com/aplausin

30. 4. 2015 14:00 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.