Herec Karel Heřmánek se proměnil v trhovce. (Zdroj: Herminapress.cz ) 9x FOTO

Herec Karel Heřmánek změnil profesi: Je z něj trhovec!

Žádná rekvalifikace, ale pomoc potřebným. Herci Divadla Bez zábradlí opustili na pár hodin jeviště a v pasáži Adria otevřeli Vánoční trhy nadačního fondu Slunce, s nímž zmíněná scéna už řadu let spolupracuje. Obří ozdobený stromeček, koledy a hlavně netradiční prodejci přilákali k pultům s vánočkami, štolami a cukrovím z cvičné kavárny a Pekárny Slunce a rovněž i nejrůznějšími ozdobami velké množství zákazníků. Výtěžek z prodeje pak putoval na rekonstrukci střechy školy v Unhošti, kam chodí děti se speciálními potřebami. O solidní přísun finančních prostředků do „charitativní kasičky“ se starala i rodina principála divadla. Karel Heřmánek (68) nabízel zájemcům kvalitní svařené víno, manželka Hana se synem Karlem mladším a jeho ženou Nikol Kouklovou zase udivovali za pultem výřečností a prodali díky ní valnou většinu zboží.

„My už máme doma napečeno, teď cukroví a vánočky necháváme uležet, takže není problém proměnit se na chvíli za trhovce. Jak vidíte, u nás platí, prodává celá rodina a máme radost, že ze strany zákazníků je zájem,“ nechala se slyšet Hana Heřmánková (52).

Dana Morávková (44), která rovněž hýřila za pultíkem aktivitou prozradila, že ona cukroví ani vánočky nepeče a péci nemíní. „Ne, že bych to neuměla nebo nechtěla dělat. Má to úplně jiný důvod. Nakupuji všechno potřebné k Vánocům právě u pekařů z pekárny Slunce. Jednak vím, že všechno je kvalitní, není to průmyslová výroba, ale spíše domácí a především nákupem alespoň trochu pomáhám těm, kteří to potřebují,“ vysvětlila Morávková. 

Do prodeje se zapojili i další známé osobnosti, za prodejním pultem se objevila i Mahulena Bočanová, David Gránský, Jana Švandová, Dáša Zázvůrková a mnozí další. Prostě byla to včera v průchodu paráda.  

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

14. 12. 2015 09:30 Autor: vilik
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.