herec Maciej Stuhr, herec Michal Suchánek (Zdroj: Herminapress.cz ) 9x FOTO

Herec Maciej Stuhr zažil při Rudém kapitánovi jazykový kolotoč. Co mu radil Michal Suchánek?

Drsná detektivka jako ze Skandinávie se může odehrávat i u nás. Režisér Michal Kollár (37) podle knižního bestselleru slovenského spisovatele Dominika Dána natočil film Rudý komisař. Hlavní roli detektiva Richarda Krauze hraje polský herec Maciej Stuhr (40), syn polského herce Jerzyho Stuhra (68), dříve narozeným diváků známého z kultovního filmu Sexmise.

„Dovolím si říci, že na nabídku hrát ve filmu Maciej nadšeně kývl,“ řekl režisér Michal Kollár a pokračoval, „Maciej hledal v tu chvíli projekt doslova s takovou tematikou. Hledal žánrový thriller, kde by se mohl projevit. V Polsku je známý jako velmi respektovaný a oceňovaný dramatický herec a zároveň i jako příjemný a bavič a komik.“

Film byl natočený v koprodukci České, Slovenské a Polské republiky a tak se natáčelo v Praze, v Bratislavě, Olomouci, Brně, Krakově, Teplicích a na dalších místech. V původní verzi herci mluví česky a slovensky. Z důvodu, že dnešní mladí Češi slovensky již skoro nerozumí, byl film namluven i česky s anglickými titulky. Sami herci však mezi sebou jazykové problémy neměli.

„Michalovi Suchánkovi jsem rozuměl na osmdesát procent, Marianu Geišbergovi na sto procent a režisérovi jsem nerozuměl vůbec,“ vtipkoval Maciej Stuhr, „a to si ze mne Michal ještě dělal legraci, že mám mluvit slovensky s bratislavským přízvukem. Věděl jsem, že moji postavu budou muset předabovat, ale právě kvůli správným pohybů rtů jsem musel celou roli odehrát ve slovenštině.“ 

Maciej Stuhr také zadoufal, že populární knižní postava detektiva Krauze, obsazená do filmu neznámým polským hercem bude splňovat představy diváků o správném hrdinovi detektivek. 

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

9. 3. 2016 09:30 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.