(Zdroj: Herminapress.cz ) 27x FOTO

Herec Marek Němec se dostal do péče záchranářů

Seriálová novinka TV Prima Modrý kód z prostředí urgentního příjmu se na obrazovkách poprvé objeví již tuto sobotu 25. března. Těsně před jejím startem ale skončila v péči skutečných záchranářů jedna z jeho hlavních hvězd – herec Marek Němec. Důvodem jeho pobytu na dvou základnách Zdravotnické záchranné služby hl. m. Prahy naštěstí nebyly nečekané zdravotní problémy, ale šance blíže poznat záchranářskou profesi, a nahlédnout tak pod pokličku urgentní medicíny.

Seriálový doktor David Hofbauer v podání Marka Němce je excelentní chirurg, pro kterého je medicína na prvním místě a pro záchranu pacienta je ochotný zkusit vše. Herec si při své návštěvě dvou stanic Zdravotnické záchranné služby hl. m. Prahy (ZZSHMP) na Praze 5 i centrály na Praze 2 vyzkoušel práci záchranáře nanečisto. Pod vedením zkušeného záchranáře Matěje Hříbala – specialisty na urgentní medicínu – absolvoval základní výcvik, včetně manipulace s pacientem v sanitce i mimo ni.

„Při natáčení Modrého kódu na nás dohlížejí odborní poradci, abychom v rolích lékařů i dalších zdravotníků byli věrohodní. Z medicíny jsem tak něco pochytil, laicky, samozřejmě. Dnes jsem díky Matějovi Hříbalovi získal mnoho dalších cenných, praktických rad, které, věřím, nebudu muset v osobním životě použít, ale hodí se vědět,“ řekl po výcviku na výjezdové základně na Praze 5 Marek Němec.

Aby urgentní medicínu poznal Marek Němec ze všech stran, podíval se také na ředitelství ZZSHMP na Praze 2. Tam jej vedoucí lékař Roman Skřipský obeznámil s prací operátorů, kteří jen na pražské záchrance odbaví denně 600 až 700 telefonátů.

„Je neuvěřitelné, jak rychle a na co všechno musí operátoři reagovat. Kolikrát vlastně ,jenʻ pouhým správným vedením volajícího pomohou zachránit život či udrží pacienta při životě do příjezdu záchranářů. To je obrovská zodpovědnost, zároveň ale i nádherná práce,“ říká Marek Němec. 

Herec věří, že získané informace ze základního záchranářského výcviku nebude muset v osobním životě využít, jako doktor David Hofbauer však bude excelovat a diváky jistě přesvědčí, že na urgentním oddělení nemocnice Rubava je na správném místě. Modrý kód poprvé již v sobotu 25. března ve 20.15 na Primě. 

 

Sledujte Aplausin na twitter.com/aplausincz @aplausincz a facebook.com/aplausincz.

23. 3. 2017 00:05 Autor: sluka
Sipka
Stín
Stín

Stránka aplausin.cz využívá soubory cookies.
Setrvanim na tomto webu, udělujete souhlas k jejich užití.